Úterý 4. října 2022
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 14°C

Další zvěrstva ruských okupantů na Ukrajině: Hlavu popraveného zajatce nabodli v Popasně na kůl?!

Autor: pma - 
7. srpna 2022
17:12

Ruští okupanti se zřejmě neštítí ničeho. Podle děsivého snímku, který obletěl sociální sítě, ve městě Popasna v Luhanské oblasti nabodli na kůl hlavu popraveného ukrajinského zajatce. Na Twitteru fotografii sdílel i jeden z největších kritiků režimu Vladimira Putina, ruský oligarcha Michail Chodorkovskij.

Válka na Ukrajině trvá už více než pět měsíců. Ruští okupanti, kteří do země na konci února násilně vtrhli, se dle posledních zpráv z města Popasna v Luhanské oblasti neštítí opravdu ničeho. Rusové měli v oblasti popravit ukrajinského zajatce a jako výstrahu jeho hlavu nabodnout na kůl.

„Ruský svět dorazil do okupovaného města Popasnaja na Donbasu. Hlava ukrajinského válečného zajatce na tyči,“ napsal k fotce na sociální síti. Oligarcha, který aktuálně žije v Londýně, také uvažuje, zda se někdy Rusko vrátí mezi civilizované státy, protože podobnými činy se podle něj vrací do středověku.

Děsivý snímek také komentoval luhanský gubernátor Serhij Hajda na Telegramu„21. století, obsazená Popasna a lidská hlava na plotě. Na Rusech není nic lidského, jsme ve válce s ‚nelidmi‘,“ uvedl naštvaný gubernátor.

Fotografii se z oficiálních zdrojů ověřit nepodařilo, avšak mnoho lidí tvrdí, že se jedná o děsivou skutečnost. Uživatelé sociálních sítí jednak předkládají fakt, že hlava v Popasně opravdu byla přes Google Maps nalezena. Twitterový účet KT - Speciální zpravodajská operace, který se snaží rozkrývat ruskou propagandu a odhalovat válečné zločiny uvedl, že existuje i video, které pravdivost činu dokládá.

„Ruští vojáci usekli hlavu a ruce ukrajinskému vojákovi a vystavili to na sloup v Rusy okupované Popasně. K dispozici je také nepublikovatelné video ukazující torzo bez hlavy a rukou. Co je ještě potřeba k označení Ruska za teroristický stát?“ uvádí twitterový účet.

23:32
3. 10. 2022

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme a přejeme dobrou noc. Budeme se na vás těšit zase zítra.

23:23
3. 10. 2022

Snímky z Charkova.

23:08
3. 10. 2022

Rusko přidalo do videa z koncertu, který se konal před Kremlem na počest anexe ukrajinských území, nadšený křik diváků. Chtělo tím ukázat "podporu lidu". Rozdíl mezi verzí přímo z místa je značný. 

Zobrazit celý online

Video  Medveděv hrozí Ukrajině soudným dnem: Analytik o jaderné hrozbě i cíli Ukrajinců zničit Krymský most  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Pozor, varování! Galerie obsahuje naturalistické snímky násilné povahy. Od 18ti let!

 

Video se připravuje ...
Další videa