Pondělí 15. srpna 2022
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym
Oblačno, déšť 26°C

Kdyby byl Putin žena, Ukrajinu by nenapadl, uvedl Johnson. Zmínil „toxické mužství“

Autor: Mii - 
29. června 2022
12:17

Kdyby byl ruský prezident Vladimir Putin žena, Ukrajinu by nikdy nenapadl. Vládce Kremlu je ukázkovým příkladem „toxické maskulinity“, řekl britský premiér Boris Johnson během rozhovoru na summitu G7, který proběhl na začátku týdne na bavorském zámku Elmau, informoval deník The Guardian.

Johnson je přesvědčen, že Putinovo pohlaví bylo jedním z hlavních faktorů, které přispěly k tomu, že Rusko invazi na Ukrajinu provedlo. „Kdyby byl Putin žena, což očividně není, ale kdyby byl, tak si nemyslím, že by se pustil do této šílené macho války tím způsobem, jakým to udělal,“ řekl britský premiér v rozhovoru s německými médii.

„Pokud chcete perfektní příklad toxické maskulinity, jsou to jeho činy na Ukrajině,“ dodal Johnson s tím, že je potřeba, aby se více žen dostalo do vrcholných politických pozic.

Britský premiér se ze summitu G7 přesunul podobně jako zbytek světových lídrů do španělského Madridu, kde probíhá summit Severoatlantické aliance (NATO). Doprovází ho britská ministryně zahraničí Liz Trussová. Británie již oznámila, že kvůli pokračující ruské reakci posílí své jednotky v Estonsku.

22:06
14. 8. 2022

Drazí čtenáři, pro tento večer online přenos z Ukrajiny končí, přihlásíme se zase brzy ráno. Dobrou noc!

21:13
14. 8. 2022
!

„Ozbrojené síly Ukrajiny bombardovaly štáb Wagnerovců v okupované Popasné v Luhanské oblasti,“ tweetuje kanál Trucha. Žoldnéři na Ukrajině vypomáhají regulérní ruské armádě.

20:45
14. 8. 2022

42 států (vč. celé EU) vyzvalo Rusko, ať stáhne své jednotky z areálu Záporožské jaderné elektrárny. „Nasazení ruských vojáků a zbraní v jaderném zařízení je nepřijatelné, ignoruje principy bezpečnosti, jež se zavázali respektovat všichni členové Mezinárodní agentury pro atomovou energii,“ tedy i Rusko. 

Zobrazit celý online

Video  Útok na obchoďák v Kremenčuku: Video z bezpečnostní kamery ukázalo dopad střely.  - reprofoto Twitter
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa