Úterý 4. října 2022
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 16°C

Začátky vztahu Oleny a Zelenského: Prezident získal její telefonní číslo díky lži. A proč se rozešli?

Autor: tsv - 
7. srpna 2022
13:34

První dáma Olena Zelenská popsala počátky vztahu s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Telefonní číslo z ní vymámil za pomoci lží! Který film je svedl dohromady a proč se s mužem Olena krátce po začátku vztahu rozešla? „Vždy měl kolem sebe samé krásné dívky.“

Současný prezident vyrůstal v jihoukrajinském městě Kryvyj Rih, které se v té době hemžilo extrémně násilnými gangy. Kvůli náušnici v uchu ho mnoho místních považovalo za homosexuála, čímž lákal negativní pozornost právě mladých zločinců. Nejefektivnější ochranou před bitím se pro něj proto stala žena po jeho boku, píše server DailyMail.

S Olenou Kijaškovou se znal ze střední školy, s atraktivní blondýnkou ale navázal kontakt až v momentě, kdy do něj omylem narazila na ulici. V ruce zrovna držela VHS kazetu s filmem Základní instinkt, který Volodymyr viděl bezmála patnáctkrát. „Na to jsem se vždycky chtěl podívat!“ zalhal. „Mohl bych si to potom půjčit?“ Díky nevinné lži Volodymyr získal Olenino telefonní číslo.

Volodymyr a jeho přátelé byli tehdy místními celebritami, popisovala Olena. Skupinka vždy předváděla zábavná čísla během školních akcí. „Nemyslela jsem si, že začneme randit,“ vzpomínala první dáma. „Ti kluci byli vždycky obklopení těmi nejkrásnějšími dívkami.“ S Volodymyrem se navzdory očekávání brzy dala dohromady, netrvalo ale dlouho, než se s ním rozešla.

Ohromená ambicemi

„Cítila jsem něco k někomu jinému,“ vysvětlovala. Zelenskyj byl ovšem odhodlaný Olenu vyhrát. „Řekla jsem mu, že mám jiné plány a musíme jít každý svou cestou, ale pak mi řekl několik věcí, kvůli kterým jsem začala přemýšlet o tom, o co bych přišla. Jakmile se k něčemu rozhodne, nikdy o to nepřestane usilovat.“

Olenu nejvíce ohromily Volodymyrovy ambiciózní plány do budoucna. Chtěl studovat na proslavené moskevské akademii diplomacie, na kterou v minulosti docházel i současný ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. K přijetí je ale potřeba uplatit přijímací komisi a požadovanou částku Volodymyr zaplatit nemohl, nastoupil proto na ukrajinskou právnickou univerzitu a odstartoval svou kariéru v showbyznysu.

Pár byl oddán v roce 2003 a v roce 2008 si pořídil první dům v exkluzivní rezidentské oblasti 20 kilometrů jižně od Kyjeva. Olena má s Volodymyrem dvě děti, dceru Sašu a syna Kyryla.

17:31
4. 10. 2022

Ruský nacionalista Alexandr Dugin podal v Česku trestní oznámení na ministryni obrany Janu Černochovou (ODS). Upozornil na to dnes server Aktuálně.cz. Dugin ministryni obviňuje z podpory a propagace terorismu kvůli výrokům Černochové o smrti své dcery Darji Duginové při srpnovém atentátu. Oznámení podal Dugin prostřednictvím advokáta, bývalého senátora ČSSD Jiřího Vyvadila, který to oznámil ve své facebookové skupině Přátelé Ruska v ČR. Černochová uvedla na twitteru, že ji trestní oznámení nechává klidnou a označila ho za „nesmyslné“.

16:56
4. 10. 2022

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal výnos, který za neplatné od samého počátku prohlašuje ruské právní akty porušující svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny, a to včetně dekretů ruského prezidenta Vladimira Putina o uznání nezávislosti Krymu z března 2014 a čtyř dalších ukrajinských regionů z minulého měsíce. Uvedené Putinovy dekrety předcházely ruské anexi těchto ukrajinských území. Podle Zelenského výnosu nemají žádné právní následky.

„Území Ukrajiny je celistvé a nedotknutelné v rámci mezinárodně uznaných státních hranic a svrchovanost Ukrajiny se vztahuje na její celé území,“ stojí v dekretu ukrajinského prezidenta. Toto rozhodnutí potvrzuje nezadatelné svrchované právo Ukrajiny obnovit a zachovat územní celistvost.

16:22
4. 10. 2022

Ve finském městě Kotka odstranili sochu Vladmira Iljiče Lenina, která byla v této severské zemi poslední veřejně vystavenou skulpturou věnovanou vůdci ruské bolševické revoluce. Úřady padesátitisícového města ležícího nedaleko hranic s Ruskem se tak rozhodly na základě žádostí obyvatel, jejichž odpor k soše zesílil po ruské invazi na Ukrajinu, napsala dnes agentura AP

Kompletní online

Video  Expert o potížích s „Putinovým“ plynem: Hrozí několik nepříjemných zim! Ale dlouhodobě prohraje  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa