Středa 17. srpna 2022
Svátek slaví Petra, zítra Helena
Polojasno 32°C

Jak rozeznat dvojníky od Putina? „Podívejte se jim na uši!“ radí šéf ukrajinské rozvědky

Autor: tsv - 
6. srpna 2022
05:00

Šéf ukrajinské rozvědky popsal rozdíly mezi „opravdovým“ ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho dvojníky. Teorie o tom, že vůdce na veřejnosti často nahrazují právě jeho dvojníci, dosud nebyla potvrzena, o tématu se ovšem debatuje už několik měsíců. Podle generálmajora Kyryla Budanova je třeba se při rozlišování zaměřit na uši, výšku a některé grimasy. „Uši jsou jako otisky prstů, jsou jedinečné,“ tvrdí.

Budanov hovořil o Putinově dvojnících již v minulosti, tentokrát ale během rozhovoru s ukrajinskou televizí 1 + 1 popsal přesné rozdíly mezi prezidentem a jeho „kopiemi“. Na záznamech z vůdcových veřejných výstupů má politik podle Budanova vždy jinak vypadající uši nebo jinou výšku.

„Řekněme uši, jsou na obrázcích jiné,“ uvedl generálmajor. „Je to jako otisk prstu, ucho každého člověka je unikátní. Nemůže se opakovat.“ Dodal, že Putinovi dvojníci mají často také „jiné zvyky, jiné grimasy, jinou chůzi, někdy dokonce jinou výšku, když se díváte pozorně“.

Putin v bunkru a dvojníci v Teheránu

Budanov dále naznačil, že ruský prezident vyslal jednoho z dvojníků i na svou nedávnou návštěvu Íránu. Při výstupu z letadla v Teheránu měl vůdce nahradit jeho potenciální zaměstnanec. Ukrajinská média už dříve upozornila na moment, kdy „Putin“ sestupoval ze schodů přistavených k letadlu. Prezident se údajně pohyboval rychleji než obvykle a podle mnohých se jevil i více duchapřítomný, píše server DailyMail.

Generálmajor poznamenal, že Putin na videozáznamech z příletu „vypadal až animovaně“. S prezidenty Turecka a Íránu se podle něj mohl taktéž setkat dvojník. „Jen to naznačím,“ pokračoval. „Prosím podívejte se na moment, kdy Putin opouští letadlo. Je to vůbec Putin?“

17:50
Dnes

Státní pohotovostní služba Ukrajiny zveřejnila video rekreačního střediska v Zatoce po ostřelování ruských sil.

17:47
Dnes

Školy budou podle dat ze zápisů připraveny přijmout v září na začátku nového školního roku příchozí z Ukrajiny, a to bez omezení pro české žáky. Po jednání vlády to dnes řekl vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Počet hlásících se Ukrajinců neuvedl. Doplnil, že práci v ČR si dosud našlo 105.000 utečenců, běženci před válkou na Ukrajině podle něj nezatěžují zdravotní systém.

Podle údajů ministerstva školství ke konci června přišlo do škol v Česku od začátku ruské invaze zhruba 39.000 dětí z Ukrajiny. Počty Ukrajinců zapsaných do škol pro příští školní rok bude úřad znát přesněji v druhé polovině srpna.

17:17
Dnes

Ukrajinské ozbrojené síly zveřejnili video, které údajně ukazuje zničenou základnu okupantů v Nove Kachovce. Podle předběžných informací se ztráty útočníků odhadují na 10-15 lidí. Ruská strana dosud situaci nekomentovala.

Zobrazit celý online

Video  Putin jako kůl v plotě: Nechali ho potupně dlouze čekat na erdogana.  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa