Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C

Putin vrací úder po vtípcích lídrů G7: „Johnson se musí vzdát alkoholu a cvičit!“

Autor: tsv - 
2. července 2022
05:00

Ruský prezident Vladimir Putin reagoval na posměšky lídrů ekonomik G7, kteří si na summitu v Německu utahovali z vůdcových polonahých fotografií. Putin během čtvrteční návštěvy v Turkmenistánu hovořil o důležitosti pravidelného cvičení a zdravého životního stylu. Vidět vůdce západních států bez trička by podle něj bylo nechutné.

Šéfové velkých západních ekonomik G7 se během summitu pozastavili nad Putinovými slavnými fotografiemi, na kterých pózuje s odhalenou hrudí. Ruský vládce se v Turkmenistánu vyjádřil konkrétně k poznámce britského premiéra Borise Johnsona, který vtipkoval, že je třeba na společné fotografii ukázat prsa.

„Se sakem, bez saka? Sundáme si oblečení?“ ptal se svých protějšků Johnson před společným focením. „Musíme ukázat, že jsme tvrdší než Putin.“

„Nevím přesně, až do jaké míry se chtěli svlékat, jestli nad pasem nebo pod. Ale myslím si, že v obou případech by to byl odporný pohled,“ prohlásil v reakci na Johnsonova slova Putin. Ruský vůdce se v minulosti nechával často fotit bez trička, mimo jiné i při různých sportovních aktivitách, mezi ně patřila například jízda na koni po Sibiři nebo lovení ryb.

Musí na sobě pracovat

Putin svá drsná slova odůvodnil tím, že západní vůdci na rozdíl od něj holdují alkoholu a nevěnují se žádnému sportu, který by je udržoval v dobré kondici. Ruský vládce se považuje za fanatika do fitness a na veřejnosti se několikrát pochlubil svým černým páskem v bojovém umění, píše server DailyMail.

„Vzpomeňme si na Puškina, který řekl: ‚Člověk se může plně věnovat byznysu a i tak se starat o krásu svých nehtů,‘“ připomněl Putin. „S tím rozhodně souhlasím.“

Aby člověk vypadal dobře, „je nutné přestat s alkoholem a dalšími špatnými návyky, cvičit a účastnit se sportů“, zopakoval vůdce. „Všechny zmíněné západní kolegy znám osobně. Tohle není nejlepší období pro naše vztahy, to je pochopitelné. Jsou to ale všechno vládci, takže by dosáhli úspěchu, kdyby chtěli. Ale musí na sobě pracovat.“

23:02
19. 8. 2022

Vážení čtenáři, přejeme pro dnešek dobrou noc, další zprávy přineseme opět ráno.

22:51
19. 8. 2022

Navzdory ostřelování bylo na Ukrajině již sklizeno více než 23 milionů tun obilí. Jen v červenci shořelo na Ukrajině více než 70 000 hektarů obilí kvůli ruskému ostřelování.

22:50
19. 8. 2022

Lidé z Pokrovska v Doněcké oblasti se loučí u evakuačních vlaků do Lvova a Dněpru. Muži musí zůstat, odcházejí většinou jen ženy.

Kompletní online

Video  Fiala v Madridu: Rusko je výrazná hrozba, prohlubuje i potravinovou krizi.  - Blesk - Jakub Tomek
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa