Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C

Americký veterán se proslavil v bojích na Ukrajině: Rusové na něj vypsali milionovou odměnu!

Autor: jel - 
1. července 2022
08:31

Veterán z americké armády James Vasquez se rozhodl prodat všechen svůj majetek a chce odjet na Ukrajinu, kde bude bojovat proti ruským vojákům. V minulosti už za Ukrajinu bojoval, po nějakém čase se vrátil domů a nyní prý plánuje vydržet, dokud válka neskončí. Okupanti prý na jeho dopadení vypsali odměnu. Částka v přepočtu více než milion korun Jamese uráží, prý jsou to směšné peníze.

„Vážně, neurážejte mě odměnou 50 tisíc dolarů. Nabídněte něco pořádného, nebo běžte domů, klauni,“ uvedl podle deníku Daily Star Vasquez.

Ten na sociální síti také zveřejnil video, v němž říká, že prodává veškerý svůj majetek, s manželkou se rozcházejí, a on už tak nemá co ztratit. Na Ukrajinu se prý chystá vrátit mnohem silnější než posledně. 

Vyrazí tam počátkem srpna. „Prodávám svůj dům a všechno, co vlastním. Vracím se na Ukrajinu, kde budu bojovat až do konce války. Pak pomohu obnovit Ukrajinu,“ řekl voják. 

Poté, co Vasquez zveřejnil video ze zahrady před svým domem, jeden uživatel Twitteru vyjádřil obavu, že by ho někdo mohl díky tomu vypátrat. Americký veterán však dodal, že se před nikým neskrývá a ať za ním klidně kdokoliv přijde. 

23:02
19. 8. 2022

Vážení čtenáři, přejeme pro dnešek dobrou noc, další zprávy přineseme opět ráno.

22:51
19. 8. 2022

Navzdory ostřelování bylo na Ukrajině již sklizeno více než 23 milionů tun obilí. Jen v červenci shořelo na Ukrajině více než 70 000 hektarů obilí kvůli ruskému ostřelování.

22:50
19. 8. 2022

Lidé z Pokrovska v Doněcké oblasti se loučí u evakuačních vlaků do Lvova a Dněpru. Muži musí zůstat, odcházejí většinou jen ženy.

Zobrazit celý online

Video  Putinův ministr Šojgu navštívil ruské jednotky na Ukrajině.  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa