Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení -1°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Americký veterán se proslavil v bojích na Ukrajině: Rusové na něj vypsali milionovou odměnu!

Autor: jel - 
1. července 2022
08:31

Veterán z americké armády James Vasquez se rozhodl prodat všechen svůj majetek a chce odjet na Ukrajinu, kde bude bojovat proti ruským vojákům. V minulosti už za Ukrajinu bojoval, po nějakém čase se vrátil domů a nyní prý plánuje vydržet, dokud válka neskončí. Okupanti prý na jeho dopadení vypsali odměnu. Částka v přepočtu více než milion korun Jamese uráží, prý jsou to směšné peníze.

„Vážně, neurážejte mě odměnou 50 tisíc dolarů. Nabídněte něco pořádného, nebo běžte domů, klauni,“ uvedl podle deníku Daily Star Vasquez.

Ten na sociální síti také zveřejnil video, v němž říká, že prodává veškerý svůj majetek, s manželkou se rozcházejí, a on už tak nemá co ztratit. Na Ukrajinu se prý chystá vrátit mnohem silnější než posledně. 

Vyrazí tam počátkem srpna. „Prodávám svůj dům a všechno, co vlastním. Vracím se na Ukrajinu, kde budu bojovat až do konce války. Pak pomohu obnovit Ukrajinu,“ řekl voják. 

Poté, co Vasquez zveřejnil video ze zahrady před svým domem, jeden uživatel Twitteru vyjádřil obavu, že by ho někdo mohl díky tomu vypátrat. Americký veterán však dodal, že se před nikým neskrývá a ať za ním klidně kdokoliv přijde. 

22:00
30. 11. 2023

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské agrese na Ukrajině, budeme sledovat zase od čtvrtečního rána.

21:55
30. 11. 2023

Pro americkou vládu by mohlo být po Novém roce velmi složité pokračovat v podpoře Ukrajiny, neuvolní-li Kongres na tento účel dodatečné finance. Na brífinku to dnes řekl mluvčí Bílého domu John Kirby, který vyzval zákonodárce k urychlenému rozhodnutí. Žádost o další miliardy dolarů blokuje Republikánská strana, která chce vyčlenění peněz spojit se zpřísněním imigračních zákonů.

"Přistávací dráha se krátí," prohlásil dnes Kirby. "Myslíme si, že máme čas zhruba do konce roku, než začne být velmi obtížné dál Ukrajinu podporovat. A konec roku přijde brzy," upozornil na tiskové konferenci mluvčí pro otázky národní bezpečnosti.

21:30
30. 11. 2023

 Ukrajina uspořádá volby až po konci války, kterou na jejím území loni v únoru rozpoutaly ruské invazní síly. V memorandu podepsaném na setkání ukrajinského parlamentu v polovině listopadu se na tom shodlo vedení, strany a skupiny tohoto zákonodárného orgánu, uvedl dnes list Ukrajinska pravda. Volby Ukrajina před válkou plánovala na příští rok.

Zástupci veškerých politických stran zastoupených v parlamentu "se shodli, že budoucí svobodné a férové národní volby (parlamentní a prezidentské) se budou konat po konci války a ukončení stanného práva, po uplynutí dostatečného času na přípravu konání hlasování," tedy nejméně šest měsíců po konci stanného práva, píše se v memorandu.

Zobrazit celý online

Video  Putinův ministr Šojgu navštívil ruské jednotky na Ukrajině.  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud