Pátek 12. srpna 2022
Svátek slaví Klára, zítra Alena
Oblačno, déšť 25°C

Tragický konec lásky na Ukrajině: Muž pláče nad přítelkyní zabitou ruskými okupanty!

Autor: pma - 
27. června 2022
07:48

Válka na Ukrajině trvá už čtyři měsíce. Každý den umírají nevinní civilisté a mnoho Ukrajinců oplakává své milované, kteří zemřeli v důsledku válečného běsnění.

V Doněcké oblasti dochází ke krutým bojům mezi ukrajinskou a ruskou armádou. Na jihovýchodě Ukrajiny přišly o život již tisíce vojáků obou stran, ale bohužel válka si bere svou krvavou daň také v podobě životů civilistů, obyčejných mužů, žen i dětí.

Uživatele sociálních sítí zasáhl snímek, ze kterého jde mráz po zádech. Na fotografii z 9. června z městské části Kalininskij v Doněcku je tělo mladé ženy, které se nachází na poli. Hned vedle mrtvé Ukrajinky klečí její partner, který propuká v hysterický pláč. Podobné emotivní snímky se na sociálních sítích objevují bohužel stále a jsou tragickým dokladem toho, že ve válce vyvolané ruským prezidentem Vladimirem Putinem trpí a umírají nevinní.

Ani po téměř čtyřech měsících se neschyluje ke konci války. Ruské okupační síly stále vytlačují z centra Severodoněcka ukrajinské jednotky a podle posledních zpráv by měli Rusové ovládat více než 70 procent oblasti. Ostřelování jsou na denním pořádku, a i když se tamní armádě snaží odvádět z města alespoň desítky lidí denně, hromadná evakuace obyvatel není možná. 

10:36
Dnes

Policie v Bohumíně na Karvinsku se zabývá dvěma případy vloupání do vagónů s humanitární pomocí pro Ukrajinu. V jednom případě kriminalisté dopadli a obvinili tři muže. Ve druhém po pachatelích ještě pátrají. ČTK to dnes řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. 

10:28
Dnes

Kritická struktura Zaporožské jaderné elektrárny nebyla ostřelováním poškozena a reaktory pracují v normálním režimu bez poruch.

10:21
Dnes

Ve čtvrtek vydala Česká republika uprchlíkům z Ukrajiny 234 víz dočasné ochrany, o 179 méně než ve čtvrtek minulý týden. Celkem od počátku ruské invaze získalo víza, která jejich majitelům umožňují mimo jiné pobývat v zemi až rok, 410 693 lidí. Informace dnes na Twitteru zveřejnilo ministerstvo vnitra. Počet vydaných víz neodpovídá tomu, kolik uprchlíků se v Česku nachází, někteří se totiž vrací zpět na Ukrajinu nebo odjíždí do jiných zemí. Podle posledního vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je v Česku méně než 300 000 běženců.

Zobrazit celý online

Video  Student Vasyl o pomoci na frontě a strachu o blízké: Na Ukrajinu vozí auta i sanitku!  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa