Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C

Sofie z Buči přišla o ruku a stal se z ní sirotek: Potřebuje peníze na protézu

Autor: rc - 
3. července 2022
16:11

Malá Sofie z ukrajinské Buči si prošla peklem a prožila neuvěřitelnou bolest. Válka ji připravila o maminku, oblíbenou kočičku a o ruku. Tři měsíce strávila v nemocnici a dodnes cítí fantomové bolesti. V současné době žije v Římě, ale běsy války ji stále pronásledují.

Sofie žila poklidným životem v Buči se svou maminku a milovanou kočičkou. Válka, kterou rozpoutalo Rusko koncem února, její život nadobro změnila. Stala se z ní válečná uprchlice a sirotek. Je jedním ze stovek dětí, jež musely uprchnout ze své vlasti „Jsem Sofie,“ stojí v příspěvku, který na sociální síti instagram zveřejnila lingvistka Alina. „V Buči jsem přišla o ruku, maminku a oblíbenou kočku,“ cituje slova nebohé dívky.

Kvůli zranění, které utrpěla, musela strávit tři měsíce v nemocnici a dodnes cítí strašlivou bolest, kterou si prošla. „Teď jsem v Římě, ale při každém zvuku se otřásám a bojím se letadel. Když se trápím, nebolí mě jen neexistující ruka, ale celé tělo,“ dodává Sofie, která prý milovala jezdectví. Svého milovaného sportu se ale bude muset zřejmě vzdát. Nemá dostatek peněz, aby si mohla pořídt protézu. „Když ji budu nosit, bolest ustoupí a dokonce se budu moci obléknout,“ říká. Oslovili prý kliniku ve Spojených státech, ale musí sehnat peníze.

23:02
19. 8. 2022

Vážení čtenáři, přejeme pro dnešek dobrou noc, další zprávy přineseme opět ráno.

22:51
19. 8. 2022

Navzdory ostřelování bylo na Ukrajině již sklizeno více než 23 milionů tun obilí. Jen v červenci shořelo na Ukrajině více než 70 000 hektarů obilí kvůli ruskému ostřelování.

22:50
19. 8. 2022

Lidé z Pokrovska v Doněcké oblasti se loučí u evakuačních vlaků do Lvova a Dněpru. Muži musí zůstat, odcházejí většinou jen ženy.

Zobrazit celý online

Video  Ohavný masakr civilistů v Buči: Těla se válí po ulicích  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa