Středa 6. července 2022
Oblačno, déšť 23°C

Při ostřelování Charkova zemřelo miminko (†5 měs.): Tlaková vlna ho odhodila až na střechu!

Autor: rc - 
29. května 2022
05:00

Před několika týdny se podařilo ukrajinským vojákům osvobodit Charkov a vytlačit ruské vojáky z oblasti. Rusko ale zahájilo ofenzivu a začalo ukrajinské město znovu masivně ostřelovat. Ukrajinské úřady oznámily, že při útocích zemřelo devět lidí a další lidé byli zraněni. Mezi oběťmi je podle gubernátora Charkovské oblasti i pětiměsíční miminko.

Pod masivním bombardováním se po několika týdnech ocitl znovu Charkov. Gubernátor Charkovské oblasti Oleh Syněhubov uvedl, že při ostřelování zemřelo devět lidí a dalších devatenáct utrpělo zranění, a to včetně devítiletého dítěte.

Město se v polovině tohoto měsíce začalo vracet opět k normálnímu životu poté, co se ukrajinským silám podařilo oblast Charkova osvobodit od ruských vojáků. Nicméně Rusko opět zahájilo útok.

Charkovské úřady uvedly, že Rusko oblast ostřelovalo raketovými systémy Směrč a Uragan. „Okupanti opět bombardují správní centrum,“ uvedl Syněhubov.

Na sociální síti telegram navíc publikoval příspěvek, v němž uvedl, že mezi oběťmi je i nemluvně. „Mezi mrtvými je pětiměsíční dítě a jeho otec. Matka dítěte je ve vážném stavu,“ napsal. Jeho slova potvrdil na facebooku i Volodymyr Tymoško, velitel charkovské policie.

„Když začalo ostřelování, šla po ulici mladá rodina,“ napsal na sociální síť s tím, že manželé s sebou měli malé miminko. „Muž na místě zemřel, žena byla hospitalizována ve vážném stavu. Později policisté našli tělo dítěte,“ napsal. Tlaková vlna z výbuchu ho údajně vymrštila až na střechu verandy.

Video  Šéf Luhanské oblasti uveřejnil video hořícího tanku, který měl dle něj sehrát klíčovou roli ve zničení strategického mostu v Luhanské oblasti  - Facebook
Video se připravuje ...

21:44
Dnes

V okupovaném Doněcku dnes hořel ropný sklad. 

21:40
Dnes

V Černihivu bylo v důsledku nepřátelství a leteckých útoků poškozeno více než dva tisíce soukromých domů a více než 800 výškových budov, píše Unian. 

21:38
Dnes

Ukrajinský ministr zdravotnictví Viktor Ljaško na brífinku uvedl, že ruské síly celkem poškodily 817 zdravotnických zařízení. Zcela zničili také 43 lékáren a 85 ambulancí. Podle Ljaškových odhadů bude muset vláda vynaložit nejméně 1,2 miliardy dolarů na obnovu všech poškozených nebo zničených zdravotnických zařízení.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa