Sobota 2. července 2022
Svátek slaví Patricie, zítra Radomír
Polojasno 24°C

Ukrajinci pláčou: Rusové zabili oblíbenou vojačku Káťu

Autor: rix - 
25. května 2022
12:52

Při obraně Ukrajiny před ruskými okupanty zemřela 22. května sympatická vojačka Káťa. Smutnou zprávu potvrdila na sociální síti velvyslankyně Ukrajiny v Estonsku Mariana Betsová. Lidé na sociálních sítích její smrt oplakali. 

Smrt ukrajinské vojandy zasáhla lidi nejenom na Ukrajině, ale celém světě. „Udávala nám směr. Navždy zůstane v srdcích nás všech,“ oplakal její skon jeden z uživatelů na Twitteru. Další z diskutujících označil Káťu za hrdinku Ukrajiny. „Byla to hrdá vlastenka. Všichni vojáci bojující za Ukrajinu si zaslouží naši úctu,“ zmínila další z diskutujících. 

Situace na Ukrajině je mezitím stále napjatá. V Mariupolu bylo během odklízení trosek objeveno 200 mrtvých těl, uvedl podle radia Hromadske poradce mariupolského starosty Petro Andrjuščenko. Všechna byla v různé formě rozkladu.

Ruská ofenziva na Ukrajině se změnila. Moskva nemá dostatečné zásoby vysoce přesných raketových zbraní, zintenzivnila proto využití letectva k podpoře pozemních jednotek, uvedl ukrajinský generální štáb. Cílem zůstává Severodoněck na severu Luhanské oblasti. 

12:33
Dnes

Proruští separatisté obvinili další Brity zajaté na Ukrajině ze žoldnéřství, píše BBC s odkazem na ruská státní média. Může jim hrozit trest smrti.

12:05
Dnes

Ruské letectvo zasáhlo ukrajinskou základnu zbraní a dalšího vybavení v továrně na traktory v Charkově, uvedla agentura TASS a odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Ruské síly podle prohlášení zničily pět velitelských stanovišť ukrajinské armády v Donbasu a Mykolajivské oblasti a zasáhly také tři sklady v Záporožské oblasti.

11:44
Dnes

Ruské úřady vyzvaly učitele v Ruskem okupovaných částech jihovýchodní Ukrajiny, aby během několika týdnů podepsali dokument, v němž potvrdí svou ochotu přejít na výuku podle ruských školních osnov. Pokud tak neučiní, mohou přijít o práci a riskovat další odvetná opatření. Ukrajinští pedagogové to pod podmínkou anonymity řekli britskému listu The Guardian.

Zobrazit celý online

Video  Velvyslanec Ukrajiny v ČR pro Blesk o ruské brutalitě a genocidě: Zbraně budeme potřebovat ještě dlouho  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa