Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Ukrajinci pláčou: Rusové zabili oblíbenou vojačku Káťu

Autor: rix - 
25. května 2022
12:52

Při obraně Ukrajiny před ruskými okupanty zemřela 22. května sympatická vojačka Káťa. Smutnou zprávu potvrdila na sociální síti velvyslankyně Ukrajiny v Estonsku Mariana Betsová. Lidé na sociálních sítích její smrt oplakali. 

Smrt ukrajinské vojandy zasáhla lidi nejenom na Ukrajině, ale celém světě. „Udávala nám směr. Navždy zůstane v srdcích nás všech,“ oplakal její skon jeden z uživatelů na Twitteru. Další z diskutujících označil Káťu za hrdinku Ukrajiny. „Byla to hrdá vlastenka. Všichni vojáci bojující za Ukrajinu si zaslouží naši úctu,“ zmínila další z diskutujících. 

Situace na Ukrajině je mezitím stále napjatá. V Mariupolu bylo během odklízení trosek objeveno 200 mrtvých těl, uvedl podle radia Hromadske poradce mariupolského starosty Petro Andrjuščenko. Všechna byla v různé formě rozkladu.

Ruská ofenziva na Ukrajině se změnila. Moskva nemá dostatečné zásoby vysoce přesných raketových zbraní, zintenzivnila proto využití letectva k podpoře pozemních jednotek, uvedl ukrajinský generální štáb. Cílem zůstává Severodoněck na severu Luhanské oblasti. 

22:00
Dnes

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra v brzkých ranních hodinách. Přejeme vám dobrou noc.

21:39
Dnes

Západním spojencům trvá příliš dlouho činit klíčová rozhodnutí o vojenské podpoře Ukrajiny, řekl dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru s agenturou Reuters, podle níž na něm byla vidět frustrace. Zahraniční partnery se ukrajinská hlava státu podle svých slov snaží přesvědčit, aby se příměji zapojili do bojů s Ruskem tím, že pomohou zachycovat ruské rakety nad Ukrajinou a umožní Kyjevu použít západní zbraně proti nepřátelské vojenské technice hromadící se u hranic.

Dodávky pomoci, zejména protivzdušné obrany, jako jsou systémy Patriot, Zelenskyj popsal jako „jeden velký krok vpřed, ale před tím dva kroky zpět“. „Každé rozhodnutí, ke kterému my a později všichni společně dospějeme, je přibližně o rok opožděné,“ uvedl Zelenskyj.

19:11
Dnes

Ukrajinská armáda uvedla, že ruská vojska v Bilohorivce, o kterou se svádějí boje celé měsíce, nadále zadržuje. „Obranné síly dnes už delší dobu zadržují útok nepřítele, který se snaží postupovat v oblasti Bilohorivky,“ uvedl ve své pravidelné svodce ukrajinský generální štáb.

Zobrazit celý online

Video  Velvyslanec Ukrajiny v ČR pro Blesk o ruské brutalitě a genocidě: Zbraně budeme potřebovat ještě dlouho  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa