Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, déšť 22°C

Ukrajinci pláčou: Rusové zabili oblíbenou vojačku Káťu

Autor: rix - 
25. května 2022
12:52

Při obraně Ukrajiny před ruskými okupanty zemřela 22. května sympatická vojačka Káťa. Smutnou zprávu potvrdila na sociální síti velvyslankyně Ukrajiny v Estonsku Mariana Betsová. Lidé na sociálních sítích její smrt oplakali. 

Smrt ukrajinské vojandy zasáhla lidi nejenom na Ukrajině, ale celém světě. „Udávala nám směr. Navždy zůstane v srdcích nás všech,“ oplakal její skon jeden z uživatelů na Twitteru. Další z diskutujících označil Káťu za hrdinku Ukrajiny. „Byla to hrdá vlastenka. Všichni vojáci bojující za Ukrajinu si zaslouží naši úctu,“ zmínila další z diskutujících. 

Situace na Ukrajině je mezitím stále napjatá. V Mariupolu bylo během odklízení trosek objeveno 200 mrtvých těl, uvedl podle radia Hromadske poradce mariupolského starosty Petro Andrjuščenko. Všechna byla v různé formě rozkladu.

Ruská ofenziva na Ukrajině se změnila. Moskva nemá dostatečné zásoby vysoce přesných raketových zbraní, zintenzivnila proto využití letectva k podpoře pozemních jednotek, uvedl ukrajinský generální štáb. Cílem zůstává Severodoněck na severu Luhanské oblasti. 

16:55
Dnes

 V Plzeňském kraji přibylo za květen 900 pracovníků z EU i ze třetích zemí. Meziročně jejich počet klesl o 1250. Úřad práce (ÚP) eviduje k poslednímu květnu více než 65.000 cizinců, kteří v regionu pracují. Nejvíc jich je z Ukrajiny. Další tisíce zaměstnaneckých karet vydává občanům ze zemí mimo EU odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra. Jejich počty statistika krajského pracovního úřadu nezahrnuje. ČTK to dnes řekl plzeňský analytik trhu práce Tomáš Moravec.

16:54
Dnes

Itálie a Německo chtějí více spolupracovat v oblastech, jako jsou migrace, unijní rozpočtová pravidla či zelený vodík. Řekla to dnes po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem italská premiérka Giorgia Meloniová. Vlády první a třetí největší ekonomiky eurozóny uskuteční do konce roku společné zasedání a vytvoří společný plán akcí. Německý kancléř zdůraznil podporu obou zemí Ukrajině a řekl, že doufá, že se podaří nalézt shodu ohledně migrace na unijní úrovni.

16:36
Dnes

Západní spojenci Ukrajiny se stále rozcházejí v názorech na „téměř všechny prvky“ bezpečnostních záruk pro Ukrajinu, napsal 8. června server Politico s odvoláním na nejmenované evropské diplomaty.

Členové NATO se zatím neshodli na povaze těchto záruk ani na otázce, kdo by je měl poskytnout – aliance jako celek, nebo nejsilnější vojenské mocnosti. Někteří představitelé dokonce pochybují o tom, zda mají jakékoli záruky bez plného členství v NATO smysl.

Zobrazit celý online

Video  Velvyslanec Ukrajiny v ČR pro Blesk o ruské brutalitě a genocidě: Zbraně budeme potřebovat ještě dlouho  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa