Pondělí 4. července 2022
Jasno 28°C

Měl by se Putin bát o svůj život? Ruský vládce prý přežil pokus o atentát!

Autor: rix - 
26. května 2022
15:23

Vladimir Putin přežil pokus o atentát? Šéf obranné rozvědky Kyrylo Budanov řekl, že na začátku války proti Ukrajině došlo k „neúspěšnému pokusu“ vzít ruskému vládci život. Jde prý o doposud neznámou informaci, kterou se ruská média snažila ututlat.

„Jde o neveřejnou informaci. Šlo o naprosto zpackaný pokus, ale opravdu se to stalo,“ potvrdil informaci Budanov s tím, že k atentátu mělo dojít před dvěma měsíci, tedy zkraje války na Ukrajině. 

Není jasné, kdo za pokusem vzít Putinovi život stál nebo kde přesně k tomu mělo dojít. Je přitom známo, že ruský vůdce v minulosti za celou dobu své vlády unikl čtyřem pokusům o atentát. 

I proto má kolem sebe Vladimir Putin neustále skupinku bodyguardů, kteří jsou schopni kdykoliv zakročit. Podle deníku The Sun Putin prý všude cestuje s elitní jednotkou odstřelovačů.

Putinova armáda přisluhovačů – najatá, aby ho chránila – jsou jediní lidé, kteří mají k ruskému vládci blízký přístup. Mimo jiné hlavně proto, protože je Putin údajně posedlý myšlenkou, že ho chce někdo zlikvidovat. Zaměstnávat má dokonce lidi, kteří chutnají každé jídlo předtím, než ho ruský vládce dostane.

Válka na Ukrajině jeho psychickému zdraví neprospěla. „Putin prohrál válku ještě předtím, než ji vůbec začal – a stalo se to dlouho předtím, než mu tento šílený nápad vletěl do choré hlavy,“ uvedl již dříve bývalý špion KGB Boris Karpičkov.

7:45
Dnes

Reuters: Evropská investiční banka si klade za cíl získat pro Ukrajinu 100 miliard eur. Banka  navrhne investici ve výši 104,3 miliardy dolarů na obnovu Ukrajiny na dnešní konferenci o obnově Ukrajiny ve Švýcarsku, uvádí agentura Reuters.

7:22
Dnes

Ruská vojska se snaží proniknout ke Slovjansku od Izjumu, hlásí ukrajinský generální štáb. Rusové upevňují své pozice v Severodoněcku a Lysyčansku.

7:22
Dnes

Město Pardubice vypsalo výběrové řízení na opravu pěti desítek bytů v Husově ulici, které budou sloužit ukrajinským uprchlíkům. V současné době běží lhůta na podávání nabídek. ČTK to řekl náměstek primátora Jan Nadrchal (ANO).

Náklady se zatím odhadují vzhledem k rostoucím cenám ve stavebnictví na 30 milionů korun, tedy na dvojnásobek původně odhadované ceny. Byty by měly být k dispozici na podzim. „Věřím, že byty co nejdříve začnou sloužit těm, kteří je skutečně potřebují,“ dodal Nadrchal. Část bytů v Husově ulici po nezbytných úpravách město poskytlo běžencům záhy po vypuknutí války na Ukrajině, dodal.

Zobrazit celý online

Video  Putinovy válečné zločiny. Bude za ně skutečně odsouzen?  - Videohub
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa