Čtvrtek 7. července 2022
Svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
Zataženo, déšť 19°C

Smrt v rodině Putinova spolupracovníka: Na Ukrajině padl synovec (†30) pravé ruky ministra obrany

Autor: Darina Jíchová - 
24. května 2022
09:10

Válka na Ukrajině má dopad i na blízký okruh spolupracovníků ruského prezidenta Vladimira Putina, a nejde jen o sankce. Náměstek ministra obrany generálplukovník Junus-Bek Jevkurov přišel v krvavém konfliktu, který Rusko rozpoutalo letos v únoru, o synovce.

Zprávu o smrti synovce pravé ruky Putinova ministra obrany Sergeje Šojgua přinesla agentura Ukrinform s odkazem na další média. Na twitteru zabití kapitána Adama Chamchojeva (†30) zmínil také Bělorus Andrej Poleščuk, který na sociální platformě od počátku války každodenně informuje o jejím průběhu.

Chamchojev, který velel jednotce výsadkářů, měl být zabit v pátek 21. května, s tím, že jeho smrt potvrdili o den později.

Následoval jeho pohřeb v rodné vesnici Karabulak v Ingušsku, kam dorazil i Jevkurov. Putin na Ukrajině přišel už o celou řadu svých generálů a velitelů, podle dostupných informací je tohle však smrt prvního člena rodiny někoho z prezidentova nejbližšího okruhu spolupracovníků.

Na pohřeb dorazil i Putinův muž

„Jevkurov kondoloval rodině, mluvil s představiteli civilní i náboženské komunity a pak odletěl zpět do Moskvy,“ komentoval náměstkovu účast na pohřbu web Baza news. Chamchojev, syn Jevkurovovy sestry, absolvoval prestižní Rjazanskou vyšší školu vzdušných sil a vypracoval se na velitele vlastní letky.

9:27
Dnes

Dvě ruské střely, které ráno zasáhly Hadí ostrov, "vážně poškodily" molo. Nebyly hlášeny žádné oběti.

9:17
Dnes

Rusko se snaží plně pod kontrolu dostat Luhanskou oblast, v Doněcké oblasti pokračuje v útocích ve směru na Slovjansk, uvedla ukrajinská armáda.

9:15
Dnes

Ve středu, kdy byl státní svátek, vydalo Česko uprchlíkům 24 víz dočasné ochrany. Před týdnem jich bylo 645. Celkem vydala ČR 388.020 víz.

Zobrazit celý online

Na rozdíl od jiných padlých ruských vojáků jeho tělo bylo rodině navráceno hned, ostatní pozůstalí na své milované čekají týdny, někdy až měsíce, svěřili se lidé tisku. Chamchojev kráčel ve stopách svého slavného strýce, také Jevkurov byl výsadkář a dotáhl to až na nejvyšší státní vyznamenání – Hrdina Ruské federace.

Video  Rusům se to s*re, velení kupí chyby! Putinův náčelník podtrhl narůstající napětí, říká Martin Svárovský  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa