Čtvrtek 7. července 2022
Svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
Zataženo, déšť 19°C

„Zas*aná válka!“ Dav Rusů na koncertu protestoval proti vpádu na Ukrajinu

Autor: rix - 
23. května 2022
18:33

Pořádnou dávku odvahy předvedli fanoušci rockové kapely Kis-Kis na koncertu v ruském Petrohradě. Obrovský dav skandoval přímo pod pódiem protiválečná hesla a vůbec si nebral servítky. V Rusku jsou přitom protestující proti válce krutě trestáni. 

Mnoho mladých lidí z Petrohradu jasně vyjádřilo svůj názor na invazi na Ukrajinu rozpoutanou Vladimirem Putinem. „Zas*aná válka,“ skandoval rozhořčený dav. K tomu jim hrála rocková kapela, která již dříve agresi jasně odsuzovala. 

Hudebníky teď může čekat postih kvůli podpoře protiválečných hesel. Své už si zažil jiný jejich kolega z branže Jurij Ševčuk. 

V minulém týdnu prolétlo sociálními sítěmi video z koncertu kapely DDT z města Ufy, v jejímž čele Ševčuk stojí. A mimo hraní rockové hudby se vyjádřil i k ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. 

„Vlast, přátelé, není prezidentův zadek, který by se měl neustále laskat a líbat. Vlast je chudá babička, která prodává brambory, aby přežila na železničním nádraží. To je vlast,“ řekl Ševčuk do mikrofonu. 

Do zákulisí pak měli vtrhnout dva důstojníci. Hlídali prý vchod do šatny Ševčuka, jehož odřízli od zbytku kapely. Hodinu s ním měli hovořit o tom, co se stalo na koncertě, a o jeho prohlášeních o válce a vlasti.

10:15
Dnes

Aktuální video z okupovaného Doněcka. 

10:00
Dnes

Rusko se snaží plně pod kontrolu dostat ukrajinskou Luhanskou oblast, zatímco v sousední Doněcké oblasti pokračuje v útočných operacích ve směru na Slovjansk. Uvedl to dnes ukrajinský generální štáb. Ve středu podél frontové linie v Doněcké oblasti pokračovaly tvrdé boje, ale ruské jednotky postoupily jenom na několika místech, napsalo dnes britské ministerstvo obrany. Oděskou oblast brzy ráno zasáhly rakety, útoky vedly na Hadí ostrov a zemědělské budovy.

Ruští vojáci ve směru na Slovjansk, který se nachází jen několik kilometrů od bojové linie, ostřelovali dělostřelectvem a salvovými raketomety několik obcí, uvádí ukrajinský generální štáb. Dělostřelecké ostřelování a letecký útok ukrajinské armádní vedení zaznamenalo i ve směru na Bachmut, raketové útoky hlásilo i několik menších měst a vesnic v okolí Kramatorsku.

9:57
Dnes
!

Ruská armáda zabila 6. července sedm civilistů v Doněcké oblasti. Podle guvernéra Doněcké oblasti Pavla Kyrylenka zabili ruští vojáci tři civilisty v Toretsku, dva v Avdijivce, jednoho v Kodemě a jednoho v Siversku. Další 2 lidé byli zraněni, uvedl guvernér.

Zobrazit celý online

Video  Šéf Luhanské oblasti uveřejnil video hořícího tanku, který měl dle něj sehrát klíčovou roli ve zničení strategického mostu v Luhanské oblasti.  - Facebook
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa