Sobota 2. července 2022
Svátek slaví Patricie, zítra Radomír
Polojasno 24°C

„Zas*aná válka!“ Dav Rusů na koncertu protestoval proti vpádu na Ukrajinu

Autor: rix - 
23. května 2022
18:33

Pořádnou dávku odvahy předvedli fanoušci rockové kapely Kis-Kis na koncertu v ruském Petrohradě. Obrovský dav skandoval přímo pod pódiem protiválečná hesla a vůbec si nebral servítky. V Rusku jsou přitom protestující proti válce krutě trestáni. 

Mnoho mladých lidí z Petrohradu jasně vyjádřilo svůj názor na invazi na Ukrajinu rozpoutanou Vladimirem Putinem. „Zas*aná válka,“ skandoval rozhořčený dav. K tomu jim hrála rocková kapela, která již dříve agresi jasně odsuzovala. 

Hudebníky teď může čekat postih kvůli podpoře protiválečných hesel. Své už si zažil jiný jejich kolega z branže Jurij Ševčuk. 

V minulém týdnu prolétlo sociálními sítěmi video z koncertu kapely DDT z města Ufy, v jejímž čele Ševčuk stojí. A mimo hraní rockové hudby se vyjádřil i k ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. 

„Vlast, přátelé, není prezidentův zadek, který by se měl neustále laskat a líbat. Vlast je chudá babička, která prodává brambory, aby přežila na železničním nádraží. To je vlast,“ řekl Ševčuk do mikrofonu. 

Do zákulisí pak měli vtrhnout dva důstojníci. Hlídali prý vchod do šatny Ševčuka, jehož odřízli od zbytku kapely. Hodinu s ním měli hovořit o tom, co se stalo na koncertě, a o jeho prohlášeních o válce a vlasti.

13:00
Dnes

Rusko při svých útocích na ukrajinské území stále více spoléhá na nepřesné rakety, uvedlo dnes ve své pravidelné zprávě o vývoji bojů britské ministerstvo obrany. Důvodem je pravděpodobně klesající zásoba moderních a přesných zbraní.

Analýza záběrů z bezpečnostních kamer ukázala, že nákupní centrum ve východoukrajinském městě Kremenčuk, ve kterém v pondělí zahynulo přes 20 lidí a další desítky utrpěly zranění, bylo s největší pravděpodobností zasaženo raketou Ch-32, uvedlo britské ministerstvo s odvoláním na zpravodajské informace. Jde o modernizovanou verzi střel Ch-22, které byly původně určené k úplně jinému účelu, než jsou útoky na pozemní cíle. "To výrazně zvyšuje pravděpodobnost vedlejších škod při zasažení zastavěných oblastí," uvedlo ministerstvo obrany.

12:33
Dnes

Proruští separatisté obvinili další Brity zajaté na Ukrajině ze žoldnéřství, píše BBC s odkazem na ruská státní média. Může jim hrozit trest smrti.

12:05
Dnes

Ruské letectvo zasáhlo ukrajinskou základnu zbraní a dalšího vybavení v továrně na traktory v Charkově, uvedla agentura TASS a odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Ruské síly podle prohlášení zničily pět velitelských stanovišť ukrajinské armády v Donbasu a Mykolajivské oblasti a zasáhly také tři sklady v Záporožské oblasti.

Zobrazit celý online

Video  Šéf Luhanské oblasti uveřejnil video hořícího tanku, který měl dle něj sehrát klíčovou roli ve zničení strategického mostu v Luhanské oblasti.  - Facebook
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa