Středa 6. července 2022
Oblačno, déšť 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Putinovi nepřátelé končí ve věznici Melechovo: Trestance tam znásilňují kovovými trubkami!

Autor: rc - 
14. května 2022
18:39

Pár hodin od Moskvy se nachází věznice s děsivou pověstí - Melechovo. Jedná se o káznici s maximální ostrahou. Dozorci se na vězních navíc podle některých svědectví dopouštějí sexuálního násilí, bití a mučení. Trestanci, kteří věznicí prošli, uvedli, že bachaři používají sexuální násilí, aby z nich dostali informace. Jeden z vězňů uvedl, že ho znásilnili obuškem, aby se vzdal svého obhájce.

Ruský opoziční vůdce Alexej Navalnyj podle informací Daily Star začátkem května vyjádřil obavu, že ho Vladimir Putin pošle do trestanecké kolonie Melechovo. Věznice, jež je známá rovněž pod názvem kolonie č. 6, je údajně vězením, kam Putin odklízí politicky nepohodlné odpůrce. 

Věznice Melechovo dostala název podle stejnojmenné obce, v níž leží. Nachází se ve Vladimirské oblasti a od Moskvy je kolem čtyř hodin jízdy autem daleko. Mluvčí týmu Navalného Kira Aleksandrovna Jarmyšová poodhalila, co se má za zdmi věznice dít.

V roce 2018 tam přišel o život vězeň Gor Ovakimjan, jehož měli dny před smrtí brutálně mučit. „Správa kolonie před jeho příbuznými tajila jeho smrt téměř týden,“ řekla Jarmyšová a dodala, že na těle mrtvého vězně byly stopy po mučení. Měl zlomené prsty na rukou i nohou a modřiny po celém těle.

Na úmrtním listu bylo ale uvedeno, že příčinou smrti byla pneumonie. Ovakimjan se před smrtí blízkým svěřoval, co se ve věznici děje. Své rodině údajně řekl, že ho bachaři mučili. Podle Jarmyšové to byl trest za to, že odmítal spolupracovat a opakovaně si stěžoval na podmínky, kterým vězni čelí.  

Dozorci údajně také znásilňují vězně, aby z nich dostali informace. Jeden z trestanců promluvil o nelidských podmínkách a řekl, že poté, co byl převezen do věznice, dozorci jej svázali a znásilnili obuškem. Chtěli po něm, aby se vzdal svého právníka. O sexuálním násilí promluvil i jiný vězeň, který prý byl svědkem toho, jak dozorci znásilňovali jiného muže trubkami.

Bývalý vězeň Ivan Fomin tvrdí, že po něm bachaři chtěli, aby se vzdal svého obhájce. Vyhrožovali, že mu svážou nohy a ruce a znásilní ho. „Lehl bych si a oni by mne bili do nohou a hýždí. Potom, pokud bych se nepřiznal, by mě znásilnili rukojetí od rýče a potom by mi ho vrazili do pusy,“ popsal vyhrůžky dozorců.

22:00
5. 7. 2022

Ruská armáda ostřelovala město Sumy až 60krát denně.  V důsledku ostřelování byly poškozeny obytné budovy a podnik. Je známo, že jedna osoba byla zraněna.

 

21:56
5. 7. 2022

Další fotografie z tržiště ve městě Slovjansk, které ostřelovali Rusové.

21:28
5. 7. 2022

Zelenskyj požaduje od generálního štábu vysvětlení ohledně omezení cestování branců. „Žádám generální štáb, aby v budoucnu nedělal podobná rozhodnutí beze mne,“ řekl prezident Volodymyr Zelenskyj.

 

Zobrazit celý online

Video  Přehlídka ke Dni vítězství v Moskvě. (9.5.2022)  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa