Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

Tatjana se svými dětmi utíkala z Irpiňu: Ruští vojáci je chladnokrevně popravili

Autor: rc - 
9. března 2022
10:10

Peklo se rozpoutalo v ukrajinském městě Irpiň. Rusové tam prý porušili dohodu o bezpečném odchodu uprchlíků a pálí do civilistů. Na útěk se dala Tatjana Perebejnosová se svými dvěma dětmi Alisou (†9) a Nikitou (†18). Trojice se snažila opustit město, když ruští vojáci zahájili minometnou palbu. Rodina zůstala ležet na chodníku v tratolišti krve.

Pod masivní palbou se ocitlo ukrajinské město Irpiň, kde ruská armáda měla zajistit humanitární koridory, aby civilní obyvatelstvo mohlo opustit bezpečně město. Nicméně právě dění v Irpiňu ukázalo, že ruská armáda nedbá dohod mezi vládami a začala ostřelovat město a zabíjet nevinné obyvatele.

Ještě před pár dny Tatjana Perebejnosová byla se svými kolegy z účetní firmy na dovolené v Gruzii a prožívala každodenní starosti. Rázem se ale její život změnil v peklo. Po ostřelování města ruskými vojáky Tatjana sbalila potřebné věci sobě a svým dětem a chtěla s nimi utéci z rozbombardovaného města. Humanitární koridor jim měl zajistit bezpečnou cestu. Ruští vojáci je ale chladnokrevně zavraždili. Fotografie, které byly zachyceny na místě tragédie, šokovaly celý svět. Na snímcích jsou vidět tři bezvládná těla ležící u chodníku. Vedle nich stojí kufry.

O smrti své rodiny informoval na sociální síti facebook Tatjanin manžel Serhej. „Přátelé, dnes mi v Romanovce u Irpiňu zabili děti. Vedle těl byla zelená přepravka se psy,“ uvedl s tím, že mazlíčci zřejmě jako jediní přežili rodinnou tragédii. Přidal též vzkaz své zesnulé manželce, že se omlouvá, že tam s nimi nebyl a nebránil ji. Serhejovi se nakonec podařilo vypátrat jednoho z pejsků, jehož se ujal novinář a odvezl ho na veterinu. Měl zraněnou tlapku, kterou mu museli amputovat. Zranění bohužel nakonec podlehl. 

Rodina přitom před čtyřmi lety utekla před boji z Doněcku, aby začala nový život v Irpiňu, kde si na předměstí našla dům, který chtěli zrekonstruovat. Kolegové Tatjanu popsali jako ženu s úžasným smyslem pro humor, která byla „bystrá a vtipná.“ Jeden z kolegů pro britský deník Daily Mail o ní řekl, že byla vždy nápomocná. „Vždy jste za ní mohli přijít s těmi nejhloupějšími otázkami ohledně daní, mezinárodních plateb, anebo s čímkoliv jiným. Vždy trpělivě odpovídala,“ uvedl. „V těch nejtěžších chvílích, kdy granát zničil jejich dům, když museli spát ve sklepě, byla stále tak statečná a neztratila svůj smysl pro humor. Snažila se povzbudit všechny kolem sebe,“ řekl její blízký přítel.  

21:30
7. 12. 2023

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské agrese na Ukrajině, budeme sledovat zase od pátečního rána.

21:25
7. 12. 2023

Bílý dům ostře reagoval na to, že republikáni v americkém kongresu zablokovali návrh o nové pomoci Ukrajině a Izraeli, kterou požaduje prezident Joe Biden.

„Naše prohlášení ohledně tohoto (balíku) byla jednoznačná," reagovala dnes na hlasování mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierrová. „Je ohromující, že jsme došli až do tohoto bodu. Republikáni v Kongresu dávají Putinovi ten nejlepší dárek, jaký si mohl přát, a zahrávají si s naší národní bezpečností. Je nutné, aby to Kongres dokončil. Musíme zajistit, aby stateční Ukrajinci měli k obraně své demokracie to, co potřebují," dodala Jean-Pierrová.

21:00
7. 12. 2023

Existují silné argumenty pro použití zmrazeného ruského majetku na obnovu Ukrajiny. Řekl to dnes podle agentury Reuters britský ministr zahraničí David Cameron. Zároveň využil své návštěvy Spojených států k tomu, aby americké politiky vyzval ke schválení dalšího balíčku vojenské pomoci pro Ukrajinu.

Cameron dnes na bezpečnostním fóru ve Washingtonu řekl, že o otázce použití zmrazeného ruského majetku hodlá hovořit se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem.

„Existuje velmi silný důvod pro to, abychom řekli‚ místo pouhého zmrazení vezměme ty peníze a dejme je na obnovu Ukrajiny; to bude, chcete-li, záloha na reparace, které Rusko jednou bude muset zaplatit za nelegální invazi, kterou podniklo," řekl Cameron.

Zobrazit celý online

VIDEO: Dima Kasjanov (8) skončil se šrapnelem v hlavě poté, co Rusové ostřelovali jeho domov

Video  Dima Kasjanov (8) skončil se šrapnelem v hlavě poté, co Rusové ostřelovali jeho domov  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud