Pondělí 29. května 2023
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Polojasno 23°C

Písaříkova Bohemia Energy šla do „kopru“: Ve firemních garážích zatím parkují auta za miliony!

Autor: Jakub Kopřiva, Tomáš Koníček - 
13. listopadu 2021
05:00

Jeho milovaná Bohemia Energy, která pro něj byla dlouhé roky zlatým vejcem, nevyhnutelně spěla ke krachu. Jenže místo toho, aby Jiří Písařík (44) šetřil, tak on i jeho manažeři rozhazovali miliony! Kromě nemovitostí třeba za luxusní auta.

Po konci Bohemia Energy má drtivá většina z 900 tisíc klientů existenční problémy. Mezitím si však Písařík a jeho tým žijí na vysoké noze. Kromě toho, že si majitel energetického gigantu na jaře udělal radost koupí nemovitostí v Praze na Vinohradech a v Nuslích za 47 milionů korun, tak se ve firmou pronajatých podzemních garážích v centru Prahy schovávají luxusní „mazlíci“!

Urus a audi

Podle zjištění Blesku jde o několik vozů značky Audi za 2,5 až 4,7 milionu (jedno z nich patří například obchodnímu řediteli Liboru Holubovi) nebo třeba Lamborghini Urus za bratru 8 milionů! Tohle fáro se na českých silnicích objevilo v první polovině letošního roku, tedy v době, kdy už Písařík musel tušit, že firmě teče do bot.

Hned na začátku druhé poloviny roku začal potíže řešit, což ostatně sám potvrdil. „Už v červenci jsme začali jednat s klubem financujících bank,“ řekl s tím, že netušil, do jakých výšin cena energií poletí.

Urus i „audiny“ parkují v Paláci Archa v pražské ulici Na Poříčí, kde má Bohemia Energy pronajaté kanceláře. „Součástí pronájmu prostor je samozřejmě i několik parkovacích stání,“ potvrdil Blesku Jakub Velen, mluvčí společnosti CPI, která budovu vlastní. Na místech, která jsou zřetelně označena logem Písaříkovy firmy, stojí opravdové skvosty. A jeho zákazníci nyní řeší, kde vezmou před vánočními svátky peníze na to, aby si u stromku alespoň zatopili.

Balík peněz za závodní adrenalin

Drahá auta má Písařík v krvi. Kromě toho, že se rád povozí klasicky na silnici, pravidelně se prohání i na okruzích. V barvách Bohemia Energy Racing týmu závodí již od jeho vzniku. Český tým je pravidelným (a úspěšným) účastníkem mezinárodní vytrvalostní série 24H Series powered by Hankook, vedle Písaříka do posádky patří i Josef Král a Matteo Malucelli. Celá tahle legrace ovšem stojí (stála?) desetimiliony, ne-li stamilióny korun!

Koníci také něco stojí...

Nejen luxusní nemovitosti v Praze. Jiří Písařík si před třemi lety pořídil ještě rozlehlý koňský resort mezí Dobříší a Příbramí, údajně za 170 milionů korun. Starat se o koně také stojí nějakou tu kačku. „Já na nich nejezdím. Já to jenom sponzoruju. Jezdí na nich děti,“ smál se Písařík před třemi lety v rozhovoru pro Stream.cz

Video  Šéf Bohemia Energy Písařík se omlouval na tiskovce zákazníkům: Emoce a slova o pohřbu  - Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

ricky ( 13. listopadu 2021 23:34 )

Nechápu, proč ho nezavřou za podvod!

maxpax ( 13. listopadu 2021 22:22 )

A to ten ceník hovoří jen o ceně za kWh. O kolik zdraží přidružené služby to se teprv uvidí.

maxpax ( 13. listopadu 2021 22:18 )

Ne pro všechny je Písařík nevyhovující. Koukněte na ceník ČEZu. Zdražili o víc jak 80 % k 31.12. A to tvrdili, že zdražovat do příštího jara nebudou.

bullshit ( 13. listopadu 2021 20:00 )

Pro stemlka zvláště, byla to parafráze na hlášku tuneldědka: "Více takových Kožených", to byl také milovník luxusu a drahých vozů... a dost lidí také pěkně obložil.

bullshit ( 13. listopadu 2021 19:41 )

Ty jsi také pěkný Lumen

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa