Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Jediný přeživší! S Kellnerem (†56) byl na palubě zříceného vrtulníku známý snowboardista

Autor: shp - 
29. března 2021
12:45

Stáli při něm všichni svatí! Jediným přeživším tragické havárie vrtulníku na Aljašce, při níž zemřelo pět lidí, včetně nejbohatšího Čecha Petra Kellnera (†56), je známý český snowboardista David Horváth (48). Při neštěstí utrpěl bolestivá zranění.

27. března 2021 je datum, které se do historie zapsalo černým písmem. Na zamrzlé Aljašce došlo k děsivé nehodě. Během výpravy na heli-skiing se zřítila helikoptéra. Při neštěstí zahynulo celkem pět osob, mezi kterými je i nejbohatší Čech Petr Kellner, jehož jmění web Forbes odhadl na 293 miliard korun.

Mistr ve snowboardingu

Jediným, kdo tragédii přežil, je David Horváth. Jde o úspěšného a oblíbeného českého sportovce. „David Horváth je několikanásobným mistrem ve snowboardingu na U-rampě,“ řekl Blesk.cz český lyžař Robin Kaleta, který se se zraněným sportovcem, jenž platí za ikonu českého snowboardingu, zná.

Podle webu The New York Times je Horváthův stav vážný, ale stabilizovaný. O zranění sportovce mluvili na sociální síti jeho přátelé, které hororový pád vrtulníku pochopitelně vyděsil. „David přežil a to je nejdůležitější. Přeju mu moc brzké uzdravení,“ napsal na facebooku Jakub.

Zlomená žebra a omrzliny

Přítel Braňo pak na sociální síti uvedl, že už si se zraněným Čechem psal a ví více o jeho zdravotním stavu. „Má zlomená žebra a omrzliny. Naštěstí žije,“ okomentoval ho Braňo. Všichni si nyní přejí, ať je Horváth brzy fit a zpět v Česku. „Má k**va tuhej kořínek,“ uzavřel další kamarád snowboardisty.

Video se připravuje ...
Další videa