Cestovky varují: Dovolenou na last minute si kupte teď. V létě nebude na výběr

 • Autor: ČTK,hej - 
  8. 5. 2019
  15:55

  Čekat s výběrem zájezdu na poslední chvíli se podle oslovených cestovních kanceláří nemusí letos vyplatit. A to zejména rodinám s dětmi nebo klientům, kteří požadují konkrétní hotel. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří Jana Papeže může nabídka takzvaných last minute pobytů v srpnu meziročně klesnout až o 50 procent.

 • 1.Problém s Řeckem i Baleárskými ostrovy

  Jedná se hlavně o zájezdy do nejžádanějších destinací, jako je Řecko nebo Baleárské ostrovy. Oproti loňsku mohou podle odhadu CK podražit až o deset procent. Je to kvůli velkému zájmu o first minute zájezdy a odstavení letadel Boeing 737 MAX z bezpečnostních důvodů.

  „Předpokládáme, že průměrná cena last minute nabídek bude vyšší o jeden až tři tisíce korun oproti loňskému roku, záleží podle destinací a hotelů,“ řekl obchodní ředitel CK Exim Tours Petr Kostka.

  Video Zástupce cestovek: Bezpečné pro dovolenou jsou teď například Thajsko nebo Egypt - Blesk TV

 • 2.Největší boj o last minute se čeká v srpnu

  Právě v srpnu bývá na kapacity cestovních kanceláří největší tlak, a pokud bude méně místa v letadlech, ubude i last minute zájezdů. „V září bych už tak velký tlak neočekával, protože rodiny s dětmi létají méně,“ uvedl Jan Papež. Dodal, že se ale sezona i přes problémy s letadly vyvíjí dobře. Objem prodaných zájezdů je momentálně vyšší i ve srovnání s loňskou rekordní sezonou, potvrdil mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

  „Já osobně bych nečekala a vybrala si svůj letní zájezd, dokud mám možnost. Teď nabídka ještě je,“ dodala mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

  Zlatý roh (Zlatni rat)Zlatý roh (Zlatni rat) | Profimedia.cz

 • 3.Nehody boeingů způsobily velké problémy

  Provoz letadel Boeing 737 MAX 8 a MAX 9 v březnu pozastavila po dvou haváriích Evropská agentura pro bezpečnost letectví. Společnost Smartwings, která má ve své flotile sedm těchto letadel, krátce poté informovala, že v létě omezí kapacity svých letů o osm procent

  Náklady, které jsou spojeny s „uzemněním“ letadel, ještě cestovní kanceláře přesně vyčísleny nemají. „Dá se ale předpokládat, že půjdou do desítek milionů korun,“ konstatoval mluvčí CK Fischer Bezděk. CK Fischer to ale podle něj ustojí. Exim Tours zajistila podle Kostky většinu odletů i za cenu zvýšených nákladů pro firmu.

  Boeing 737 MAX 8 v barvách SmartwingsBoeing 737 MAX 8 v barvách Smartwings | Travel service

 • 4.Lety z Ostravy a Brna čekají změny

  Cestovní kanceláře podle Papeže řeší například administrativní problémy spojené se změnami letových časů, s komunikací s klienty, s hotelovými kapacitami a nedostatkem míst v letadlech.

  Úpravám v letovém řádu se nelze podle Kostky zcela vyhnout. „Změny se dotýkají některých letů z Ostravy a Brna do Egypta, z Ostravy na Kos a z Ostravy a Brna do Varny,“řekl Kostka. Exim Tours klientům nabízí změnu termínu zájezdu nebo změnu odletového letiště z Prahy. Dotkne se to zhruba tisícovky klientů této cestovní kanceláře.

vrspetr ( 8. května 2019 18:56 )

=---Najdětee naahé ženy ve vašem městě zde : tiny.cc/nahe

verca21 ( 8. května 2019 18:25 )

To je pořád stejný. Každoročně tady je článek o tom jak nebudou
"lasty". A pak se vždycky něco najde.  

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud