Kočner po smrti Kuciaka (†27) přichází o vlivné přátele. Fico od něj dal ruce pryč

Autor: Darina Jíchová - 
4. října 2018
12:35

Kontroverzní podnikatel Marián Kočner, který má vazby na slovenské podsvětí, se donedávna mohl chlubit úzkými vztahy se slovenskými politiky. Přátelil se s expremiérem Robertem Ficem i bývalým ministrem vnitra Robertem Kaliňákem. Teď ale od něho jeho vlivní známí dávají ruce pryč. Kočnerovo jméno od počátku figurovalo ve vyšetřování vraždy Jána Kuciaka (†27). Nyní se spekuluje o tom, že to byl právě Kočner, kdo si ji objednal. O pádu Kočnera píše slovenský web Aktuality.sk.

Od června je Kočner v policejní vazbě kvůli falšování směnek a vydírání. Tento týden se objevily informace, že to byl on, kdo si objednal vraždu Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové (†27). Policie podnikatele vyslýchala v přísně střežené věznici Leopoldov, kde si odpykávají trest nejtěžší slovenští zločinci.

Přátelství s Ficem

Podnikatel se nemůže spoléhat na své přátele mezi politiky ani na další členy bratislavské smetánky. Vlivné osoby sice přiznaly, že Kočnera znají, hromadně od něj ale dávají ruce pryč. Kočner se rád chlubil svým přátelstvím s expremiérem Ficem. „Potykali jsme si na oslavě založení Smeru v hotelu v Donovalech, kde jsem spoluvlastníkem,“ uvedl podnikatel.

Jejich společné fotografie však neexistují, muže spojuje i rezidence Bonaparte, kde Fico žije. Vila patří Ladislavu Bašternákovi a Kočner v ní má byt, ještě do nedávné doby tak byli s Ficem sousedi. Kočner se nedávno bytu vzdal. Expremiér ale na otázky ohledně vztahu s podnikatelem odmítá odpovídat.

Sulíkova velká chyba

Nejblíže měl ke Kočnerovi podle všeho lídr strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík, zvláště v době, kdy byl předsedou parlamentu. Muži se navštěvovali u Sulíka doma a řešili spolu i ožehavé politické otázky, například volbu generálního prokurátora. Sulík přiznává, že to byla chyba, podle všeho Kočnera neviděl už osm let.

Sám podnikatel za svou nejbližší přítelkyni v politice označil europoslankyni Moniku Beňovú ze Smeru. Beňová jejich známost nepopírá. „Marián Kočner byl spolužák mého prvního muže, chodili spolu na vysokou školu, seznámili jsme se před 33 lety,“ dodala, že se s Kočnerem potkávali i po manželově smrti v roce 2004, naposledy se však sešli zhruba před pěti lety.

Nejvíc „kamarádů“ ze Smeru

Ve Ficově Smeru má Kočner další známé, například bývalého ministra obrany Martina Glváče, exministra vnitra Kaliňáka nebo exministra financí Jána Počiatka. Zná se také s předsedou strany Sme rodina Borisem Kollárem, ani jeden z politiků ho však nepovažuje přítele. Kollár byl navíc před dvěma lety terčem Kočnerova útoku, podnikatel ho obvinil z vazeb na podsvětí a z domácího násilí.

Náhodné setkání s Bugárem

S Kočnerem se stýkali i předsedové dalších slovenských stran Igor Matovič z OĽaNO (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti) a Béla Bugár z Mostu. Matovič uvedl, že se s podnikatelem sešel jen jednou. Novináře ujistil o tom, že v tu dobu netušil, že je Kočner napojený na kriminální organizace. Setkání Kočnera s Bugárem prý bylo zcela náhodné, narazili na sebe na dovolené na Maledivách. Překvapivě Bugára za svého kamaráda nikdy neoznačil.

Dalším vlivným známým Kočnera je bývalý šéf televizní sítě RTVS a televizní stanice Markíza Václav Mika, který v současnosti kandiduje na bratislavského primátora. Ten se veškerým otázkám o podnikateli vyhýbá, přestože se do čela TV Markíza měl dostat na Kočnerovo doporučení.

zdenek43 ( 4. října 2018 16:21 )

Vražda Romana H o u s k y - Vlivný člen ČSSD a životní partner ústecké exhejtmanky Roman Houska byl v 18. listopadu 2013 zavražděn na u své vily v Chomutově. +++ Příběh Romana H.: jak se vyučený kuchař stal šedou eminencí ČSSD 20. listopadu 2013 V pondělí večer zaznělo chomutovskou ulicí Kamenný vrch několik výstřelů. Dosud neznámý vrah zde zabil Romana Housku, přítele vysoce postavené političky Jany Vaňhové z ČSSD. Sám Houska rozhodně nebyl tichý muž ve stínu své družky. Právě naopak. ///// Houskova vražda ilustruje poměry v krajské ČSSD, říká politolog Kroupa 20. listopadu 2013 Násilná smrt klíčové osobnosti severočeské ČSSD Romana Housky není ničím, co by zásadně vybočovalo z poměrů krajské politiky. Alespoň si to myslí vedoucí katedry filozofie a politologie na ústecké univerzitě Daniel Kroupa. "Nepochybně je to ilustrace poměrů v krajské politice," říká Kroupa. ///// Nad severočeskými kmotry se smráká díky policii i úbytku veřejných peněz 21. listopadu 2013 Vražda klíčového muže severočeské ČSSD Romana Housky přišla v době, kterou lze nazvat soumrakem severočeských kmotrů. Klíčoví hráči krajské politicko-podnikatelské sféry zažívají ústup ze slávy, ztrácejí pozice a vliv. Policie zpřísnila obvinění za vraždu Housky, byla podle ní plánovaná 10. července 2014 Policisté a státní zástupce zpřísnili obvinění muže, který se přiznal k usmrcení kontroverzního podnikatele a vlivného člena ČSSD Romana Housky. Původně byl podezřelý z úmyslného usmrcení, nově z plánované vraždy. Na Houskově vraždě se podílelo víc lidí, tvrdí advokát pozůstalých 25. října 2014 Zmocněnec rodiny zavražděného mocného muže severočeské ČSSD Romana Housky Michael Kis není spokojený s tím, jak policie při vyšetřování postupovala. Tvrdí, že policie nemá dost zkušeností na to, aby mohla objasnit celé pozadí činu, za který bývalý voják Michal Krnáč dostal v pátek 17,5 roku vězení. v CESKU to byl . . . . bývalý voják Michal Krnáč ???? .....

zdenek43 ( 4. října 2018 16:12 )

Kontroverzní podnikatel Marián Kočner, který má vazby na slovenské podsvětí, se donedávna mohl chlubit úzkými vztahy se slovenskými politiky. Přátelil se s expremiérem Robertem Ficem i bývalým ministrem vnitra Robertem Kaliňákem........ UPLNE STEJNE JAKO V Cesku - - - - soudruzi - soudruzi-pratele z CSSD prece nemaji KMOTRY majiiiii jennnnn V L I V N E - - - - ...... Najväčšie slovenské tunely - největší slovenské tunely - najväčšie kauzy slovenské privatizacie největší slovenské podvody privatizace - najbohatší Slováci - nejbohatší Slováci - Slovenští predsedovia vlády - premiéri - předsedové vlády behem zlocinné privatizace - premiéři, kterí umoznili všechny krádeze, podvody, tunely a zlociny na Slovensku : Vladimír Mečiar 1.1.93-14.3.94+13.12.94-29.10.98 | Mikuláš Dzurinda 30.10.98-4.7.06 | Robert Fico 4.7.2006 ....... ++ Slovenští milionári od 1. do 11. najbohatší Slováci, nejbohatší Slováci, slovenští milionáři od 1 miliardy euro do 200 milionu euro : Andrej Babiš - Agrofert , Ivan Chrenko - HB Reavis Group , Jaroslav Haščák - Penta , Tomáš Chrenek - Moravia Steel , Martin Kúšik - Penta , Jozef Tkáč - J&T Banka , Patrik Tkáč - J&T Banka , Ivan Jakabovič - J&T Banka , Ivan Kmotrík , Jozef Brhel , Milan Filo. ++ Najväčšie slovenské podvody : Kupónová privatizácia. Privatizácia VSŽ Košice spolocnostou Manager = Rezeš, Smerek, Drábik, Grúber, pak bankrot a prodej na United Steel Corporation USA. Privatizácia Transpetrol - prodej na Yukos. Privatizácia SPP - predaj na Ruhrgas AG a G.D.F. International. Nástenkový Tender. Kauza Platinové sitká. Kauza Nafta Gbely - Fond národného majetku predal spolocnosti Druhá obchodná = Vladimír Poór. Kauza Technopol. Kauza Emisie. Kauza Diamantová Bana JAR. Kauza Sasanka. Kauza Slovnaft - sprivatizovala a prodala spolocnost Slovintegra a Slavomír Hatina na na OMV Rakousko. Kauza Letisko Bratislava. Kauza Gorila. Kauza a tunel - Investicná a rozvojová banka Slovenska - IRB Bratislava. Banka byla vykrade

a-z- ( 4. října 2018 15:52 )

Fico by měl bručet s ním.

Romo ( 4. října 2018 15:29 )

 Ak som politicky činný poslanec parlamentu a stretnem sa raz na pár minút trebárs s Kočnerom to predsa ešte neznamená že mám snim niečo spoločné !!! Kočner bol pri zakladaní zločineckej strany smer !! Kočner si tyká s Ficom a Kaliňákom !!! Kočner býva spolu s Ficom v dome daňového podvodníka Bašternaka !!! Ficovho domáceho jeho bieleho koňa !!! Kuciak písal o ľuďoch s pozadia smerackej mafie čiže aj o Kočnerovi !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud