„Vraždu Kuciaka si objednal Kočner,“ vypověděl údajně jeden z obviněných

Autor: yks - 
3. října 2018
23:02

Na veřejnost pronikly nové závažné informace týkající se vyšetřování vražd novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Zdá se, že informace o napojení kontroverzního podnikatele s údajnými vazbami na slovenské podsvětí Mariána Kočnera pochází přímo od jednoho z obviněných.

Podle informací zveřejněných slovenským serverem Denník N, který se odvolává na zdroje z prostředí vyšetřování násilné smrti novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové, měl zprostředkovatel nájemné vraždy Zoltán A. během výslechu vypovědět, že objednatelem vraždy nepohodlného novináře je skutečně kontroverzní podnikatel Marián Kočner.

Kočner v té době pobýval ve vazbě v bratislavském Justičním paláci kvůli jinému nesouvisejícímu obvinění. Ještě v úterý byl však následně transportován do nejpřísněji střežené slovenské věznice v Lepoldově.

 Podobně jako Kočner, je také Zoltán A. na Slovensku stíhán pro další trestné činnosti. Novinářka Julie Mikolášiková uveřejnila na svém blogu, že čelí podezření ze spolupachatelství trestného činu neodvedení daně a pojistného se škodou ve výši 130 000 eur.O tom, že se Zoltán A. rozhodl začít spolupracovat s policií, informoval už dříve nejmenovaný slovenský speciální prokurátor.

Přestože Kočner dosud nebyl z podílu vraždy oficiálně obviněn, je nyní vysoce pravděpodobné, že slovenští vyšetřovatelé berou vyšetřovací verzi o jeho zapojení do světa zločinu velmi vážně. Podle dostupných informací má být podezřelý z vydírání a falšování směnek. Věznice v Leopoldově ovšem proslula jako místo, kde si svůj trest odpykávají nejnebezpečnější slovenští zabijáci.

kukuku ( 4. října 2018 08:53 )

Chtělo by to jít na Orbána - oko za oko, zub za zub.

inkwizitor ( 4. října 2018 08:27 )

Ja verím, že Kočner dostal od Talianov parádnu injekciu 🍼

inkwizitor ( 4. října 2018 08:08 )

V Novom čase k tomuto nedávajú možnosť diskusie. Je to strašné. Ja len chcem upozorniť na skutočnosť, že Maďari zabili Slováka a Slovenku.

starypes ( 4. října 2018 08:01 )

Koniec taliánskej stopy? A tak fantásticky to vyzeralo na krásnú medzinárodnú aférku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud