Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Polojasno 29°C

Bratr zavražděného Kuciaka (†27) promluvil: Obviněným se podíval do tváří

1. října 2018
15:13

Konečně se jim podíval do tváří. Bratr zavražděného slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) u soudu poprvé spatřil čtyři obviněné, kteří jsou podezřelí ze smrti jeho sourozence. Jozef Kuciak promluvil o emotivním setkání.

Video Matka Kuciakovy snoubenky o razii a zadržení podezřelých: Je to na dobré cestě - Reuters

V případu vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27), kteří se chtěli brzy brát, zůstávají ve vazbě čtyři lidé. V neděli o tom rozhodl Specializovaný trestní soud v Banské Bystrici. Tomáš Sz., Miroslav M., Zoltán A. a Alena Zs., kterou viní z objednávky vraždy, jsou ti, kteří zůstávají za mřížemi, uvedl web Pluska.sk.

Policisté je k soudu přivedli v poutech. Mladší ze sourozenců Kuciakových promluvil o tom, co prožíval, když poprvé viděl lidi, kteří měli brutálně a chladnokrevně popravit jeho bratra a budoucí švagrovou. „Pohled na lidi, které dnes soud poslal do vyšetřovací vazby, ve mně vzbudil mnoho emocí – hněv, zlost, pochybnosti, kousek naděje…,“ napsal na sociální síti.

Zaseli do nás chaos, ale toto není východisko z něj,“ dodal Jozef. Zároveň přidal důležitý vzkaz. „Nezapomeňme na to podstatné… kdo a proč Janka umlčel… kvůli tlumočení to nebylo… toto je jen začátek nitky… výš už to půjde hůře… Prosím, nepřestávejme!“ zněl. Ján Kuciak a jeho snoubenka byli chladnokrevně popraveni 21. února letošního roku v obci Veľká Mača.

wp3t ( 1. října 2018 20:01 )

Na takových jako ty už je bezpečně vyzkoušeno v čem to zase žijeme. lidi s cedulí Svobodu Tibetu do televize lidi s cedulí svobodu Katalánsku do vězení ruský novinář pomlouvající Putina do televizí celé multikulturní Evropy anglický novinář bojující proti islamizaci Anglie do vězení (skoro ho dostali úplně, v base je spousta členů musulmanských gangů) americké tanky prohánějící se po ČR do televize člověk, který na ně vystčil zadnici skoro do basy (zatím podmínka, bo to byl veterán z Afgánu) ruští motorkáři příznivci Putina chtějí položit kytku na hrob - zákaz třeba víš o tom, že Jaromír je pravoslavný a dva roky nazpátek byl s vlky položit na Olšanech kytku? O Jágrovi všechno co měl k snídani, koho pozdravil, co ho bolí, co ho nebolí, ale na tohle cenzura. Je to to samý, třídní multikulti boj.

tomik007 ( 1. října 2018 19:40 )

Ne ne - vrazdeni novinarzu je staryj ruskoj obyczej

tomik007 ( 1. října 2018 17:57 )

POMALU ALE JISTE se to bahno z vychodu posouva dal a dal

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání