Policie zatkla 8 podezřelých z vraždy Kuciaka (†27) a jeho snoubenky: Jeden z nich je bývalý policista

Autor: chal - 
27. 9. 2018
17:50

Slovenská policie snad konečně pokročila ve vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny (†27). Ve čtvrtek ráno zadržela v Kolárově na jižním Slovensku osm podezřelých. Mezi nimi je údajně i bývalý policista.

Policisté ve čtvrtek ráno zatkli Tomáše S., bývalého policistu a nynějšího zaměstnance bezpečnostní agentury. Pracuje jako člen ochranky na námořních lodích a zajímá se o bojová umění. Podle svého facebookového profilu prošel školením v agentuře European Security Academy, kde se rekruti učí i zacházet se zbraněmi.

„Vrah byl Slovák a profesionál. Měl zkušenosti se zbraněmi a zacházel s nimi mimořádně zručně,“ řekl pro Denník N právní zástupce rodiny Jána Kuciaka Daniel Lipšic. Ve stejnou chvíli jako Tomáše S. zatkli policisté i jeho bratrance Miroslava M.

Podle informací slovenské televize JOJ vyšetřovatelé podezřelé identifikovali pomocí IP adres jejich počítačů. Oba muži vyhledávali Kuciakův dům v aplikaci Google Street View.

Slovenská policie zveřejnila na sociální síti fotografie ze zásahu. „Rozdělení v pozdních nočních hodinách, vedoucí týmu vyšetřovatelů s malou částí rozsáhlého spisu a záběry po zásahu,“ stojí v komentáři k fotografiím.

„Vím o tom. Ráno mi to volal advokát. Zatím nemám bližší informace, jen doufám, že jsou konečně na správné stopě a něco z toho bude,“ vyjádřila se k zatýkání Zlatica Kušnírová, matka zavražděné Martiny, pro Plus JEDEN DEŇ. Jozef Kuciak, otec zavražděného novináře, prý z různých náznaků o akci předem věděl, ale netušil, kdy přesně k ní dojde.

„Jsem v šoku, nemám žádné bližší informace. Vím, že děti nám to už nevrátí, ale přeju si, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost. Doufám, že se policii podaří zadržet nejen vykonavatele, ale i objednavatele tohoto zločinu,“ dodala pro Sme.sk paní Zlatica.

Video: Právní zástupce rodin měl pochybnosti o vyšetřování

Video  Policie o vyšetřování vraždy nadále neinformuje. Pochybnosti má i právní zástupce rodin  - tv Joj

crab ( 1. října 2018 02:27 )

V clanku pisou, ze otec zavrazdeneho o akci predem vedel, ale nevedel kdy k ni dojde. Tak proc neinformoval policii? Proc nemeli ochranku? Vubec nerozumim proc otec, ktery o akci vedel se nepokusil tomu zabranit? Nechapu to.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud