Vrah přišel od lesa a na oběti střílel z dálky: Otřesné detaily vraždy Kuciaka a jeho snoubenky

Autor: dce - 
31. 5. 2018
10:27

Policisté se opět vrátili do slovenské obce Velká Mača. V domě, kde žil Ján Kuciak se snoubenkou Martinou Kušnírovou proběhla v úterý večer rekonstrukce jejich vraždy. Zdálky přihlíželi kromě novinářů i rodiče dvou zavražděných. "Když si pomyslím, co s nimi vrah dělal, jaký strach zažili..." plakala maminka Martinky.

Podle nashromážděných důkazů policie prováděla rekonstrukci v domě ve Velké Mači dlouhé hodiny do pozdní noci. Obcí se rozlehly i výstřely, které měly simulovat vraždu dvou snoubenců Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Ti zemřeli v únoru rukou neznámého pachatele - obecně se předpokládá, že dvojice zemřela kvůli investigativní práci novináře Kuciaka.

"Přišli figuranti a stříleli slepými náboji. Hned se nám vybavilo, co všechno musely naše děti prožít. Byla to hrůza a děs!" řekla Zlatica Kušnírová serveru Pluska.sk. „Ověřují si, z jaké polohy vrah střílel, aby nábojnice dopadly tam, kde byly nalezeny, a v jaké poloze byla těla,“ popsal deníku MF Dnes.

Podle policie vrah nejprve zastřelil Martinu ranou do hlavy, poté Jána dvěma ranami do hrudi. Za vstupními dveřmi vyšel pouze tři schody do obýváku spojeného s kuchyní a rovnou střílel. „Musel to být výborný střelec, střílel pravděpodobně už od dveří na Martinku zdálky. Pak se po schodech vrátil a narazil na Jána, který vyšel proti němu ze sklepa,“ vysvětluje Zlatica. Ján ve sklepě rozdělával sádru, kterou chtěl opravit plochu kolem vypínačů. 

"Byl pracant, přišel domů a hned šel dělat. Rozdělili se, nebyli spolu a tehdy se vrah dostal na místo, kde je měl oba jako na dlani. Viděl Martinku v kuchyni a přes další okno v chodbičce Janka, jak jde do sklepa a tedy věděl, kdy má vejít do domu." Na schodech do sklepa také vrah Jána zabil.

Podle domněnek místních i starosty Štefana Lancze se vrah do domu dostal zadem. Přijel po polní cestě a vlezl na pozemek opuštěného domu, který sousedí s tím, kde žil Ján s Martinou. Překonat chatrný plot už nebylo nic těžkého...

Podle Lancze se po polní cestě dá projet autem i v zimě a vrah se tak jednoduše vyhnul všem obecním kamerám - ze sedmi, které v obci jsou, ho nezachytila ani jedna. Policisté navíc našli i stopy ve sněhu. „Jednu stopu označili oranžovým sprejem už na ulici před plotem u domu, kde několik roků nikdo nebydlí. Další na zahradě. Policisté tady několik dní pročesávali zahradu a hledali další stopy a důkazy,“ prozradil starosta.

Obyvatelé vesnice jsou od vraždy opatrnější. Lanczovi prý často volají, když se ulicemi pohybuje cizí člověk. Bojí se, ale víc si všímají okolí. Nejbližší domy u toho, kde žili zavraždění snoubenci, jsou prázdné. Soused, který Jána s Martinou znal nejlépe a před vraždou jim půjčoval nabíječku autobaterie, se už odstěhoval.

Video Vyšetřovací pokus na místě vraždy novináře Kuciaka: Matka jeho přítelkyně cítí naději - tv Joj
360p

Doporučujeme
zwil ( 31. května 2018 21:36 )

A nebyla ta vražda taky náhodou fingovaná, jako u toho Rusá.ka, a ti dva se teď někde vyvalují??? Jinak bych radila držet fe.kál, než furt srá.t ty nesmysly...nejdřív byla střelena do hlavy zepředu z bezprostřední blízkosti, teď z dálky ... těch detailů je na celý román, že...

snehulak ( 31. května 2018 19:41 )

Po měsíci propagandy a vyšetřování vědí méně, než druhý den. Tehdy jim bylo jasné, že pokud vrahem nebyl Fico, byl to určitě Putin.

brugal ( 31. května 2018 17:31 )

Ty budeš asi génius.Fakt si myslíš,že lichváři střílejí na potkání každého kdo jim dluží a opozdí se se splátkami?

kajman1 ( 31. května 2018 16:28 )

Vyřešíme kulove.pokud nikdo nic neslyšel neviděl je to Marne. On zas tak skvěle novinář nebyl a co psal jsou bláboly jedné paní z paláce. Zvláštní je kde brali peníze na vše. Ona podporovala maminku a on kdo ví i když dum nic moc no i tak kluk po skole hypotéka žádna. Mne to přide jako ze zda to neudělal lichva on jim dlužím nebo nějakou službu Čau atd

ivoadler ( 31. května 2018 15:45 )

Tihle idealisté jsou nemožní. Kdyby ubral v profesi a trochu víc se věnoval pořádnýmu plotu, tak to tak nedopadlo. Slovenské policii se nějak nedaří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud