Co bude s domem Kuciaka a jeho snoubenky? Objevilo se nečekané řešení!

Dům novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky je těžké prodat, mohl by se ale proměnit v pietní místo.
Autor: ljš - 
4. 4. 2018
20:00

Co s domem, ve kterém došlo k dvojnásobné vraždě a který je navíc zatížený hypotékou?! To je otázka, která v časech plných bolesti stojí před rodinami novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Teď se ale naskytla příležitost, která by mohla vše vyřešit.

Martina s Jánem si rodinný dům ve Velké Mači pořídili na hypotéku a rozhodli se ho postupně zrekonstruovat. Úpravy je stály hodně peněz a dřiny, zdaleka ale ještě neměli vše hotovo.

Rodině je jasné, že prodat dům zatížený krvavou tragédií a hypotékou bude velmi těžké. Skupina umělců kolem kazatele Daniela Pastirčáka, hudebníka Michala Kocába a výtvarníka Petra Kalmuse jim teď ale nabídla podle serveru Pluska.sk řešení.

Video Češka, kterou chrání po vraždě Kuciaka: Den před smrtí mi řekl, že našel spojení na politiky - tv Joj

"Chceme udělat veřejnou sbírku a z těch peněz dům koupit. Vytvořili bychom občanské sdružení, které by ho vlastnilo. Mohla by se v něm organizovat různá novinářská sympózia," řekl serveru Kalmus. Z domu by se tak stal jakýsi památník.

 

S nápadem už oslovili pozůstalé. "Zvažují to, bylo by to fajn. Nejprve ale musí dojít k dědickému řízení," uvedl první zástupce rodin Daniel Lipšic. "Já s tím souhlasím, moc nám tím pomohou," řekla maminka zavražděné Martiny Zlatica Kušnírová. Přála by si ale, aby noví majitelé upravili fasádu podle návrhu, který měl mladý pár připravený. "Samozřejmě. To by bylo krásné gesto," reagoval Kalmus.

Video Policie o vyšetřování vraždy nadále neinformuje. Pochybnosti má i právní zástupce rodin - tv Joj

Umělci by chtěli na bránu umístit velký nápis: V tomto domě byli zavražděni novináři Janko Kuciak a jeho snoubenka, archeoložka Martina Kušnírová. Premiérem byl Robert Fico, ministrem vnitra Róbert Kaliňák.

Sbírku skupina plánuje vyhlásit 5. května na symbolickém koncertě v Gregorovcích. Právě v tento den si totiž měl mladý pár říct své "ano".

Fotogalerie Zavražděný novinář Ján Kuciak 58 fotografií

flora ( 5. dubna 2018 16:56 )

Říkala jsem si, že tam udělají muzeum.. A je to tady Ještě vysvětit zem všude kam šlápli a hlavně nezapomenout vystavit v neprůstřelné skleněné vitrínce ty tři hrnečky na kafe. Svatořečení obou doufám přijde během 3-5 let.

oxygene.p ( 5. dubna 2018 09:32 )

Kocáb? Tak to mluví za vše. To je neskutečnej darmožrout.

zzdenda ( 5. dubna 2018 07:56 )

" velký nápis: - hnus, čo dokážu niektorí ľudia.Dať po papuľi človeku,ktorý prišiel s takým nápadom. Úcta patrí tým dvom zavraždeným, ale robiť cirkus, šaškáreň.

pjotri ( 5. dubna 2018 01:18 )

Jezis marja, co to je zase za ptakovinu? Co je Kocabovi do toho? Musi mit prazska kavarna vsude filialku? Nakonec jeste kupec bude muset barak upravit podle pozustalych??? Ma jinej navrh: roztavme sochy Leninu a Stalinu a umisteme nove sochy Kuciaka s Kusnirovou do kazde slovenske dediny s napisem "NEZAPOMENEME". Z baraku udelejme narodni pamatnik, neco ve stylu mauzolea. A toto delejm pro kazdou zamaznutou nulu, vzdyt o tom zivot je, ne? A pak budeme vsichni povinne do Mace 1x rocne jezdit, klanet se na tomto novem poutnim miste. I brigady na baraku by byly super. My, totiz, nemame jiny starosti. Hlavne, ze je rodiny pozustalych pohrbily na opacnych koncich Slovenska, hihihi. Ale ve SVATEBNIM!!! Navrhuju zalozit hudebni festival v zahrade baraku, vzdy v terminu svatby. Kocab muze prodavat vstupenky a oblazit nas "S cizi zenou v cizim pokoji". Furt malo? Pak jeste nahradme 2 jmena ve slovenskym kalendari jmeny Kuciak a Kusnirova a stanovme povinnost, aby se kazdy 10. dite POVINNE jmenovalo bud Kuciak, nebo Kusnirova. Jeste navrhuju prodej tricek na hranicich, idealne a jejich natistenou fotkou a stanoveni povinnosti noseni techto tricek vsemi cizinci. Slovaci by mohli mit za povinnost pit kafe a caj VYHRADNE z hrnku s jejich fotkama. Kdo to porusi - trest smrti. Ach jo, u z s nimi dejte pokoj, zacina to byt trapny, furt nad nimi slintat.

defakto ( 4. dubna 2018 22:18 )

... policie by měla proklepnout hlavně Kocába jestli má alibi na čas vraždy těch mladých , co vím už měsíc se pohybuje po Slovensku a organizuje demonstrace. Kdo mu asi platí tyto jeho aktivity ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud