Potká se „spratek“ Greta s Trumpem? Do Davosu se sjíždí smetánka na tradiční fórum

Autor: ČTK - 
21. ledna 2020
06:53

Ve švýcarském alpském středisku Davos dnes začíná jubilejní 50. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), kterého se zúčastní špičky světové politiky, podnikatelé, ekonomové i aktivisté. Mezi nejsledovanější účastníky zřejmě budou patřit americký prezident Donald Trump a mladá švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová.

Zhruba tři tisícovky účastníků z více než stovky zemí budou na čtyřdenním zasedání diskutovat o řešení globálních problémů. Kromě ekonomických záležitostí by měly stát v centru pozornosti rovněž klimatické změny a geopolitické problémy, například napětí na Blízkém východě.

Trump, který nyní ve Spojených státech čelí ústavní žalobě spojené s možným odvoláním z funkce, dnes v Davosu pronese projev. Během zasedání by se měl podle Bílého domu setkat například s iráckým prezidentem Barhamem Sálihem či pákistánským premiérem Imranem Chánem.

Video Podívejte se na emotivní projev Grety Thunbergové: Ukradli jste mi dětství! - Reuters

Thunbergová se dnes mimo jiné zúčastní debaty o tom, jak předejít klimatické katastrofě. Již dříve v příspěvku pro list The Guardian vznesla požadavek, aby všichni účastníci zasedání v Davosu zastupující vlády, firmy a různé organizace ukončili investice a subvence v oblasti fosilních paliv.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

nemocna ( 22. ledna 2020 02:45 )

Jo otisknete jen co chcete cenzuráci horší jak za komoušů kde je svoboda slova???

jajas ( 21. ledna 2020 14:58 )

Kecat o tom umí každý. ˇAt něco ta kráska navrhne konkrétního!

strejda777 ( 21. ledna 2020 14:57 )

Jestli nechceš Blesku diskusi, tak ji nepouštěj jen někomu.....

peyotl ( 21. ledna 2020 13:12 )

licenci na SPRATKA má Novotný tak bacha

wilda ( 21. ledna 2020 12:51 )

Podle vás je Greta nemocný spratek, ale ta nepříjemná dívčina má v mnohém pravdu! Jen se rozhlédněte kolem sebe jak se planeta začíná chovat!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud