„Spratek“ Greta oslavila 17 a změnila si jméno. Proč si říká „Sharon“?

Autor: sova - 
4. ledna 2020
17:03

Pokud snad existuje někdo, kdo by se domníval, že švédskou klimatickou aktivistku Gretu Thunbergovou zná dnes již každý, bude třeba jej vyvést z omylu. Na internetu se objevilo video z britské vědomostní soutěže, ve které zazněla otázka právě na jméno sedmnáctileté iniciátorky hnutí Fridays for Future. „Sharon,“ vyhrkla zaskočená soutěžící a pobavila tím i samotnou Gretu. Ta si podle svého „nového jména“ změnila název svého twitterového účtu.

„Kniha z roku 2019 nazvaná No One Is Too Small to Make a Difference (česky Nikdo není příliš malý na to, aby něco změnil) je sbírkou projevů švédské klimatické aktivistky. Jak zní její jméno?“ zeptal se moderátor populární britské soutěže Mastermind John Humphrys.

V tomto případě šlo dokonce o „speciální“ verzi kvízu, ve kterém soutěží celebrity. Dotazovanou ženou tak byla britská seriálová herečka Amanda Hendersonová. Ta jen se zaskočeným výrazem zavrtěla hlavou a odpověděla „Sharon“.

Nové jméno k narozeninám

Klip se stal okamžitě populárním a na twitteru jej zhlédly již miliony diváků. Brzy se tak dostalo i k samotné Gretě, která se v pátek odpoledne - inspirovaná odpovědí soutěžící - rozhodla svůj účet na krátký čas přejmenovat.

Kromě toho si také zaktualizovala popis svého účtu, ve kterém upravila číslici u svého věku. Právě v pátek totiž Thunbergová oslavila 17. narozeniny. Fakt, že k nim dostane i novou přezdívku, ale nejspíš nečekala.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

wwiwi550m@... ( 18. února 2020 12:01 )

Hledám chlapa nebo dívku pro volný sex na webové kameře. Tento web zřídka navštěvuji. můj pravidelný profil, moje fotky a videa jsou zde http­://top­girls­.x251­.best

Zdenek Mencler ( 5. ledna 2020 17:21 )

Ano,je to spratek!! A velkej!!!! Doufám,že až ji budou trápit třeba měsíčky,že nevymyslí další kravinu.

Marcel msk ( 5. ledna 2020 00:54 )

Originální elf

tomik007 ( 4. ledna 2020 23:21 )

VYZERA tak na 10 let...

zkratik ( 4. ledna 2020 20:34 )

rodiče jí nacpali do tohohle projektu,aby jí zbavili depresí.Takže o klima vůbec nejde.Ještě maj jednu postiženou dceru,tu nacpou kam?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud