Johnsonova „vydřička“ navlékla štěně do britské vlajky. Premiér dostal od EU přísné ultimátum

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
19. 9. 2019
11:25

Britský premiér Boris Johnson (55) se svou „vydřičkou“, jak láskyplně přezdívá své mladé přítelkyni Carrie Symondsové (31), pořádal v Downing street recepci pro vojáky a námořníky. Hvězdou večírku byl bezpochyby Dilyn, štěně Jack Russell teriéra, které si milenci pořídili. Symondsová jejich mazlíčka ozdobila obojkovou mašlí s vlajkami Velké Británie, napsal deník Daily Mail.

Do oficiálního sídla britských premiérů se sjeli příslušníci britské pozemní armády, námořnictva i letectva, premiér Johnson je pozval, aby vyjádřil svou „spokojenost s ozbrojenými složkami země“. Večírek byl další akcí, na které se objevil po boku své milenky, která stojí za rozpadem jeho druhého manželství s právničkou Marinou Wheelerovou, s níž má politik čtyři děti.

Carrie Symondsová se svým novým pejskem, Jack Russel teriérem Dilynem.Carrie Symondsová se svým novým pejskem, Jack Russel teriérem Dilynem. | Twitter Carrie Symondsové

Rozzářená Symondsová dorazila v černých květovaných šatech a se štěnětem v náručí. Nad pejskem se rozplývaly všechny přítomné ženy. Blonďatá environmentální aktivistka se Dilynem chlubila jako pyšná matka. Premiéra Johnsona čeká jednání se šéfy ozbrojených složek a ministrem obrany Bennem Wallacem, kde se bude řešit rozpočet pro armádu.

Na brexit má Johnson čas do konce září

Johnson rovněž čelí ultimátu, které Británii dala Evropská unie, do konce září musí písemně sdělit, čím chce nahradit spornou irskou pojistku v brexitové dohodě, pokud se chce vyhnout brexitu bez dohody. Tento požadavek ve středu 18. září v Paříži oznámil finský premiér Antti Rinne, jehož země nyní osmadvacítce předsedá.

Rinne dodal, že se s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem shodl, že britský návrh – „pokud existuje“ - musí mít písemnou podobu. Unijní země by jej tak měly čas prostudovat do klíčového summitu 17. října.

Ultimátum ještě neschválila celá EU

Britská média připomínají, že zmíněnou jedenáctidenní lhůtu musejí ještě oficiálně schválit další členské státy. Finská média píší, že Rinne chce o termínu po telefonu jednat s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem i britským konzervativním premiérem Borisem Johnsonem.

Pokud by členské státy finský návrh podpořily, Johnson by se patrně ocitl v časové tísni. Lhůta do 30. září by navíc byla problematická i proto, že by vypršela uprostřed výročního sjezdu Konzervativní strany. Konference konzervativců se uskuteční od 29. září do 2. října.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Schlafenberg ( 19. září 2019 15:54 )

drazí Britové časy kdy jste škodili po celém světě jsou již dávno pryč. Počkejte až vám EUSSSR pošle do Londýna tanky.

cesky_novinar ( 19. září 2019 14:34 )

toho patologicky prolhaného blborusáckého magora si brzy v GB podají …Blbis J. = vylizovač lborusáckých řití

Zobrazit celou diskusi
Další videa