Místo hádky recyklace. „Vydřička“ adepta na křeslo po Mayové odklání pozornost na životní prostředí

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
26. 6. 2019
20:35

Milenka Borise Johnsona (55), největšího kandidáta na post premiérky Theresy Mayové, Carrie Symondsová (31) na svém twitteru přerušila dlouhé mlčení. Kdo čekal, že se vyjádří k hádce s politikem, u které zasahovala policie, se mýlil. Symondsová celý incident stejně jako britský exministr zahraničí zcela odignorovala a místo toho se věnovala svému nejoblíbenějšímu tématu, tedy životnímu prostředí. Zprávu přinesl deník Daily Mail.

Johnson je od víkendu pod palbou otázek tisku, který zajímá, co vedlo k hlasité hádce mezi ním a jeho „vydřičkou“, jak Symondsové přezdívá. Novináři rovněž vyzvídají, jak jejich vztah pokračuje. Spekulace o napětí mezi milenci měla ukončit jejich společná fotografie, na které si Johnson a Symondsová hledí zasněně do očí, snímek ale vyvolal další kontroverzi.

Ani Symondsová nic nevysvětlila

Politik o hádce zarytě mlčí a otázkám na svůj soukromý život se vyhýbá, situaci neosvětlila ani Symondsová, která se po víkendu vrátila na svá sociální média. Nadšená environmentální aktivistka ale svůj příspěvek věnovala recyklaci a plastům. „Recyklování problém nevyřeší,“ napsala Symondsová.

V britském tisku koluje nový snímek páru, Johnson a Symondsová na něm sedí v přírodě na lavičce a hledí si do očí. Novináři se domnívají, že šlo o záměrný krok politikova týmu, k záběru se nepřihlásil žádný fotograf ani agentura. „K takovým věcem se nevyjadřuju,“ nechal se slyšet Johnson. 

Snad aby odpoutal pozornost od svého vztahu, začal se Johnson konečně vyjadřovat ke svému plánu pro Británii a podvolil se sérii rozhovorů. Jako možný premiér prohlásil, že brexit dotáhne do konce.

Johnson konečně kývl na výstup v médiích

I když ho zprávy o ostré hádce se Symondsovou připravily o část podpory, pořád je největším adeptem na výhru v souboji o předsednictví Konzervativní strany a funkci britského premiéra. Jeho soupeřem je Jeremy Hunt, který ho loni nahradil na postu ministra zahraničí.  Johnsonovy plány ohledně brexitu ale vyvolávají řadu otázek a Hunt mu o víkendu vyčítal, že svá stanoviska nevysvětluje v médiích.

V rozhovoru s BBC Johnson zopakoval, že dohodu o podmínkách brexitu vyjednanou končící premiérkou Mayovou považuje za mrtvou. Zachovat z ní chce jen část týkající se práv občanů Evropské unie žijících v Británii. Znovu zpochybnil urovnání finančních závazků dohodnuté na částku 1,12 bilionu korun. Třetí hlavní pilíř „rozvodové smlouvy“, tedy zajištění pokračování volného režimu na irské hranici, by pak z dokumentu vyškrtl úplně.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa