Adept na křeslo po Mayové opět čelil výtce. Zase jsou v tom nepřiznané příjmy

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
8. 4. 2019
23:35

Kontrolní orgán britského parlamentu pokáral v pondělí poslance a bývalého ministra zahraničí Borise Johnsona za to, že nepřiznal všechny své soukromé příjmy. Informovala o tom agentura Reuters. Johnson se za stejný prohřešek proti parlamentním pravidlům musel omlouvat už loni v prosinci.

Podle parlamentního kontrolního orgánu Johnson neuvedl v majetkovém přiznání dvacetiprocentní podíl na nemovitosti v hrabství Somerset na jihozápadě Anglie, z jejíhož pronájmu získával peníze. Postup konzervativního poslance i vzhledem k jeho dlouholetým zkušenostem politika kontrolní orgán označil za „nedostatek respektu“.

Britský exministr zahraničí Boris Johnson se po 25 letech rozvádí. Na snímku je se svou mladou přítelkyní Carrie Symondsovou.Britský exministr zahraničí Boris Johnson se po 25 letech rozvádí. Na snímku je se svou mladou přítelkyní Carrie Symondsovou. | Profimedia.cz

Johnson se již loni v prosinci musel omluvit za to, že nepřiznal téměř 1,6 milionu korun. Tehdy řekl, že to neučinil úmyslně, ale nedopatřením. Od okamžiku, kdy loni v červenci rezignoval na funkci ministra zahraničí, píše Boris Johnson pravidelně sloupky pro list The Daily Telegraph. Podle agentury Reuters si za ně ročně vydělá 8,2 milionu korun.

Johnson má na krku rozvod

V září 2018 Johnson a jeho manželka Marina Wheelerová po 25 letech oznámili rozvod, důvodem rozpadu manželství je s největší pravděpodobnosti politikova mladá milenka Carrie Symondsová, se kterou nyní žije. Symondsová určitý čas působila jako komunikační šéfka konzervativců. Po vypuknutí skandálu se sice držela v ústraní, od nového roku se ale začala po Johnsonově boku objevovat na veřejnosti.

Johnsona mnozí považují za možného uchazeče o post lídra Konzervativní strany a předsedy vlády v případě, že by odstoupila premiérka Theresa Mayová. Podle exministrových přátel jeho šance na úspěch částečně zvýšila právě Symondsová, která ho postavila „do latě“, jak v předešlých týdnech uvedl deník Daily Mail. Pokárání kvůli nepřiznání příjmů však plně odpovídá „lenosti“ a „apatičnosti“, pro které je Johnson znám.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa