Středa 12. května 2021
Svátek slaví Pankrác, zítra Servác
Oblačno, déšť 21°C

Po Mayové vyhodili i matraci: Boris s „vydřičkou“ vyklízejí premiérské sídlo

Autor: Darina Jíchová - 
2. srpna 2019
19:50

Než se nový britský premiér Boris Johnson (55) se svou přítelkyní Carrie Symondsovou (31) usadili v oficiálním sídle předsedů vlády, přišla čistka bytu po jeho bývalé „nájemnici“ Therese Mayové. Johnson s nábytkem po své předchůdkyně nemá slitování, její matraci nechal bez kompromisů vyhodit. Do Downing Street číslo 10 a 11 proudí stěhováci, kteří dnem i nocí přivážejí krabice plné vybavení, napsal deník Daily Mail.

Jonhson a Symondsová, neboli „vydřička“, jak jí premiér přezdívá, se stěhují do domu č. 11. Ten je dvakrát větší, než premiérský byt v č. 10. Podobný krok učinili také expremiéři Tony Blair a David Cameron, jejichž rodina by se do malého bytu nevešla. Johnson a jeho blonďatá milenka jsou vůbec prvním nesezdaným premiérským párem, který bude Downing Street obývat.

Sestěhování milenců oznámila Johnsonova tisková kancelář už na počátku tohoto týdne, stěhováci dorazili ale teprve ve středu. Nejdřív začalo vyklízení po bývalých nájemnících, jako první z bytu „letěla“ stará matrace Mayové. Ta stejně jako další kusy nábytku skončila v přistaveném kontejneru, pak už začali najíždět stěhováci s novými věcmi.

Carrie se stěhovala za tmy

Zdroj tisku nicméně zpochybnil původ matrace, prý nemusela být po Mayové, ale z bytu č. 11. Tady až do minulého týdne sídlil bývalý ministr financí Philip Hammond s rodinou. Práh svého nového domova společně Johnson a Symondsová překročili ve čtvrtek, bývalá komunikační šéfka konzervativců do Downning Street dorazila za tmy, chtěla se zřejmě vyhnout zvědavým reportérům.

Krátce před půlnocí spolu milenci ruku v ruce vstoupili do sídla britských premiérů, Symondsová v barevných šatech zářila štěstím a na Johnsona se ze široka usmívala. Briti stěhování premiérského páru napjatě sledují, zprvu to totiž vypadalo, že si Johnson chce byt vybavit z peněz daňových poplatníků. Premiérova tisková mluvčí však ujistila, že si politik za všechno platí sám. Symondsové se stěhováním pomáhá její matka Josephine Mcaffeeová.

Boris Johnson a Carrie Symondsová už spolu bydlí v sídle britských premiérů, (2.08.2019). Boris Johnson a Carrie Symondsová už spolu bydlí v sídle britských premiérů, (2.08.2019). | Profimedia.cz

Pár ustál hádku, přátelé očekávají svatbu

Není to jediný skandál, do kterého jsou milenci zapleteni. V červnu plnily stránky novin zprávy o bouřlivé hádce mezi Johnsonem a Symondsovou, blondýnka na něj měla křičet: „Vypadni z mého bytu.“ Spor byl tak hlasitý, že na ně jejich sousedi zavolali policii. Pár ale své neshody evidentně překonal a jejich vztah je podle přátel Symondsové „silnější než dřív“. V médiích se spekuluje o tom, že milenci zřejmě chystají svatbu.

Johnson přitom stále ještě není rozvedený, aférka se Symondsovou po 25 letech ukončila jeho druhé manželství s právničkou Marinou Wheelerovou, se kterou má čtyři děti. Manželé rozchod oznámili loni v září.

milesmiles ( 28. prosince 2019 13:30 )

Boris zachránil GB PŘED KOMUNISMEM za to musí celý národ děkovat. Zaslouží si pěkný odpočinek v teple.Proficiat !!!! P.F. 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa