Johnsonova „vydřička“ zářila v letních šatech za 3,5 tisíce. A je z ní „paní premiérová“

Autor: Darina Jíchová - 
25. 7. 2019
18:17

S novým britským premiérem Borisem Johnsonem (55) se do Downing Street č. 10 nastěhoval i jeho personál, pečlivě vybraný tým a samozřejmě jeho přítelkyně Carrie Symondsová (31), které politik přezdívá „vydřička“. Zapálená environmentální aktivistka ve svých červených šatech vyčnívala z davu, který se shromáždil před tradičním sídlem britských premiérů a přihlížel Johnsonově projevu. Model stojící kolem 3,5 tisíce korun se mezi Britkami stal hitem a byl okamžitě vyprodán, informoval deník Daily Mail.

Podle reakcí tisku to vypadá, že Británie má novou módní ikonu, stala se jí nová první dáma země. Johnson a jeho mladá přítelkyně se od počátku svého románku společně na veřejnosti moc neobjevovali. Sem tam je někdo zahlédl na večeři nebo na výletě v zahraničí, premiéru jako pár měli v červnu při zahájení Johnsonovy kampaně na post lídra konzervativců a předsedy vlády.

Včerejší přítomnost Symondsové v Downing Street jasně ukázala, že jejich vztah je pevný a vážný, a jak podle Daily Mailu tvrdí společní přátelé páru, zřejmě se schyluje k svatbě. V Johnsonově případu už k třetí.

Britští novináři spekulují o tom, že Symondsová a Johnson chystají svatbu.Britští novináři spekulují o tom, že Symondsová a Johnson chystají svatbu. | Reuters

Symondsová bývala komunikační šéfkou konzervativců, právě při své práci se seznámila s tehdy ještě ministrem zahraničí Johnsonem. Včera si jako pyšná „paní premiérová“ vyslechla politikův první projev ve funkci, její rudé midi šaty s květinovým potiskem z kolekce Ghost Luella se vyjímaly mezi záplavou bílé, černé a šedé, do které se oblékl zbytek přihlížejících.

Šaty jsou beznadějně vyprodané

Podle stránek internetového obchodu si Symondsová šaty pořídila za 3438 korun, její oděv musel Britky zaujmout, model je zcela vyprodaný, a to ve všech velikostexh. Ze Symondsové už tak není jen ústřední postava skandálu, který vedl k Johnsonově rozvodu, ale také módní ikona. Řadí se tak po bok novodobým princeznám: Kate Middletonové, vévodkyni z Cambridge, a Meghan Markleové, vévodkyni ze Sussexu. Také jejich styl se v zemi snaží napodobovat tisíce žen.

Zatím není jasné, jak významnou roli bude Symondsová zastávat v Johnsonově vládě, či zda se do ní vůbec nějak zapojí. Novináři rovněž přemítají o tom, jakou první dámou bude, jestli vystoupí s nějakým program, nebo zůstane v pozadí a na veřejnosti bude premiéra doprovázet jenom jako jeho „tichá a něžná“ polovička.

Johnson stále není rozvedený

Symondsová se zatím úplně do Downing Street nepřestěhovala, není jasné, kdy se v čísle 10 naplno usídlí. Novináři Daily Mailu spekulují o tom, že čeká na to, až bude Johnson oficiálně rozvedený. Skandál kolem aféry Symondsové a Johnsona vypukl loni na přelomu srpna a září, politik a jeho druhá žena Marina Wheelerová, se kterou má čtyři děti, následně oznámili rozchod. Rozvodové řízení páru, který spolu vydžel 25 let, je stále otevřené.

Johnsonovy děti podle všeho otcovu mladou přítelkyni nesnáší a odmítají se s ní setkat. Milenci za sebou mají i první zuřivou hádku, jejich sousedé na ně dokonce kvůli hlasitému křiku a ranám zavovali policii. Nevypadá to, že by si Symondsová reakci Johnsonových potomků nebo poprask kolem jejich rozepře brala k srdci, včera doslova zářila a usmívala se na všechny strany.

Rodinný podnik: Dvě funkce dostal Johnsonův bratr

Prvnímu projevu nového politika z davu přihlížel rovněž Johnsonův otec Stanley, jeho sestra Rachel a bratr Jo, právě ten získal funkci ve vládě svého staršího bratra. Stane se z něj náměstek na ministerstvu školství a ministerstvu obchodu, energetiky a průmyslové strategie.

Symondsová a Johnson mají na svědomí další kontroverzi, objevily se zprávy, že si za peníze daňových poplatníků chtějí vybavit svou rezidenci v Donwning Street. Mladá aktivistka prý odmítá přemístit jakýkoliv nabytek ze svého bytu do čísla 10. Novopečený premiér to ale popřel.

Fotografy včera rovněž zaujaly doplňky Symondsové, zvláště pak její prsteny. Několik přátel páru uvedlo, že se dvojice chce brát. Symondsová byla dokonce přistižena, jak si u designerového klenotníka zkouší zásnubní prstýnky, pár zvěsti o možné svatbě nekomentoval.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

strfnadice ( 25. července 2019 19:09 )

je uplně jedno, jestli má šaty za 3,5tisice nebo za 3,5mega,hlavně že bude k něčemu,já nevím so je to za články hlavní téma že má šaty za 3,5tisíce,komu je co do toho...šlak by mě vzal z takovýhlech titulků,,,,,....

Zobrazit celou diskusi
Další videa