Čaputová v kostýmku okouzlila Macrona: „Symbol sjednocené Evropy,“ rozplýval se

Autor: ČTK, tva - 
24. 7. 2019
19:51

Francouzský prezident Emmanuel Macron ve středu v Paříži označil slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou za symbol sjednocené Evropy. Podle slovenských médií to uvedl při společném prohlášení v Elysejském paláci, kde se s Čaputovou sešel. Šéfka slovenského státu zahájila setkáním s Macronem dvoudenní návštěvu Francie.

Nejvyšší představitelka Slovenska pak Francii ocenila jako blízkého partnera a spojence v Evropské unii a v Severoatlantické alianci. V této souvislosti mimo jiné rovněž zdůraznila, že obě země sdílejí společné hodnoty.

Macron vyzdvihl, že se s Čaputovou zcela shodují v oblasti evropské integrace. „Společně se angažujeme, aby Evropa vzala svůj osud do vlastních rukou,“ řekl. Prezidentku přitom ocenil za to, že jí „záleží na právním státu a na všech evropských hodnotách“. V této souvislosti ji také označil za symbol sjednocené Evropy.

„Máme zájem na tom, aby se integrace prohlubovala“

Čaputová zdůraznila, že do Paříže přijela reprezentovat Slovensko jako zemi, která ve značné míře podporuje členství a integraci EU. „Máme zájem na tom, aby se tato integrace dále prohlubovala a upevňovala v úctě k hodnotám, jako je svoboda, demokracie a právní stát,“ poznamenala.

Macron přivítal Čaputovou v Paříži jako symbol sjednocené Evropy (24. 7. 2019)Macron přivítal Čaputovou v Paříži jako symbol sjednocené Evropy (24. 7. 2019) | Reuters

Na prosazování těchto hodnot podle ní bude záviset i úspěch Evropské unie. Důležité přitom bude porozumění mezi zeměmi a vzájemná spolupráce, dodala.

Po společném prohlášení se konalo jednání delegací obou prezidentů a poté i rozhovor Macrona a Čaputové mezi čtyřma očima. Slovenská prezidentka ve středu také položí květy před pařížským hudebním klubem Bataclan, kde 13. listopadu 2015 zahynulo při teroristickém útoku 90 lidí.

Ve čtvrtek Zuzana Čaputová před návratem do vlasti ještě položí květy k soše generála Milana Rastislava Štefánika.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

balin ( 25. července 2019 10:18 )

chyba sa stala v tom, že ľudia ani tak nevolili ZA Čaputovú, ako PROTI Smeru

sukin-sa-vracia ( 25. července 2019 09:45 )

Paní Čaputová ohromuje nespornou vnější krásou. Pan president udivuje svět krásou vnitřní.....

kukuku ( 25. července 2019 09:38 )

Makrón vkus nemění - od lycea je pořád na čtyřicítky.

tibis67 ( 25. července 2019 08:00 )

Čaputová je noblesní dáma a má všech pět pohromadě na rozdíl od našeho pomateného rudého ovara.Ta nerozděluje národ jako ovar a japonec pičomijo.

Blitz ( 25. července 2019 06:06 )

Vždyť ty s tvou matkou tam na té fotce nejdeš. Díváš se do zrcadla ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa