Milenci v sídle premiéra: Johnson vzal „vydřičku“ s sebou, Boris a Carrie překvapili

Autor: Darina Jíchová - 
30. července 2019
17:17

Přítelkyně nového britského premiéra Borise Johnsonova Carrie Symondsová se konečně nastěhovala do oficiálního sídla britských předsedů vlád. Milenci jsou tak vůbec prvním nesezdaným premiérským párem, který tam bude žít. Symondsové trvalo několik dní, než se do Downing Street číslo 10 přesunula, víkend strávila na panství Chequers, soukromém sídle britských premiérů, informovala stanice CNN.

Symondsová vyčkávala 5 dní od chvíle, kdy Johnson usedl do premiérského křesla. Jejich stěhování do prostorného bytu se 4 ložnicemi v Downing Street obklopoval skandál, dvojice prý požadovala, aby náklady na nábytek hradila státní pokladna. Vybavení svého nového „hnízdečka lásky“ ale nakonec podle novinářů listu The Sun museli „zacálovat“ sami.

Boris Johsnon a Carrie Symondsová si spolu začali, když Symondsová působila jako komunikační šéfka konzervativců.Boris Johsnon a Carrie Symondsová si spolu začali, když Symondsová působila jako komunikační šéfka konzervativců. | Profimedia.cz

Johnson nemá ani vlastní postel

„Premiér Johnson se oficiálně nastěhoval dnes,“ oznámila v neděli premiérova tisková mluvčí. „Jeho partnerka rovněž bude žít v bytě v Downing Street,“ následně upřesnila, že se dvojice stěhuje do bytu č. 11, který je prostornější než ten v č. 10. „Byt vybavili na vlastní náklady, není se třeba obávat,“ doplnila tisková mluvčí.  

Když Johnson opustil manželku Marinu Wheelerovou, z jejich rodinného domu si podle zdroje novinářů neodvezl žádný nábytek ani jiné vybavení. Nastěhoval se do plně zařízeného bytu Symondsové. Ta se nechala slyšet, že ze svého domova nehodlá do Downing Street nic přemisťovat.

Blonďatí milenci budou obývat prostor, kde až do tohoto víkendu žil exministr financí Philip Hammond, ten svůj odchod zdržoval. Novému premiérovi prý vzkázal, že jestli nemá postel, on mu v bytě klidně může nechat tu svou.

Premiéři spoléhají na své drahé polovičky

Symondsová má na svého přítele velký vliv, který s jeho novou funkcí ještě poroste. Podle politologů je nepravděpodobné, že bude ona sama zastávat nějakou aktivní roli v jeho vládě. Bude z ní zřejmě, stejně jako před ní ze Samanthy Cameronové nebo Cherie Blairové, osobní asistentka jejího partnera. Podle odborníků není neobvyklé, že se polovičky britských premiérů a premiérek stanou jejich největšími poradci. Bylo tomu tak i u expremiérky Theresy Mayové, také ona se často obracela na svého manžela Philipa pro radu.

To, že se Johnson se Symondsovou stěhují do čísla 11, a ne do čísla 10, rovněž není zarážející. Stejně tomu tak bylo v případě Tonyho Blaira, který tento trend začal, a Davida Camerona. Oba muže k tomu však vedl fakt, že měli velkou rodinu.

Johnson ještě není rozvedený a už prý myslí na další svatbu

Johnson a Symondsová tvoří pár od loňského roku, jejich aférka stojí za premiérovým rozvodem. Kvůli mladé ambiciózní ženě opustil po 25 letech svou manželku a matku jejich 4 dětí. Se Symondsovou se seznámil, když pracovala jako komunikační šéfka konzervativců. Přestože Johnson s Wheelerovou oznámili rozchod už loni v září, rozvodové řízení stále není vyřízené, Johnosonovy děti navíc Symondsové „nemůžou přijít na jméno“.

Pár má za sebou také velkou hádku, kvůli které na ně jejich sousedé zavolali policii. Podle přátel milenců je jejich vztah ale pevný, uvažují prý i o svatbě.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

doktormediciny ( 30. července 2019 18:09 )

....Z clanku neni jasne, jestli anglikanska cirkev půoovoluje rozvod. Od doby Jindricha osmeho uplynulo hodne vody v Temzi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud