„Vypadá jako balón.“ Prezident zakázal krmit domácího mazlíčka, pes držel dietu

Autor: Darina Jíchová - 
7. září 2019
18:53

U příležitosti Mezidárodního dne psů se na twitterovém profilu Letters of Note sdílejícím dopisy slavných i obyčejných lidí objevilo zvláštní oznámení, jehož autorem je exprezident Spojených států George Bush starší (†94). Ten svůj dopis adresoval všem zaměstnancům Bílého domu a vyzval je, aby mu nevykrmovali jeho psa Rangera. Personál upozornil, že budou pod dohledem tajných agentů a vojáků, kteří prezidentovi slouží, a že ochranka má nařízeno je „nabonzovat“, pokud je načape, jak psa krmí, uvedl podcast Insider.

„Vypadá jako balón,“ vyjádřil se Bush nelichotivě o svém milovaném psu. Exprezidentův dopis se stal hitem internetu. Bush dopis napsal v únoru 1992 ve chvíli, kdy mu zřejmě s jeho obézním psem a „neposlušným“ personálem došla trpělivost. „Důležité oznámení,“ nadepsal svůj list. „Můj pes Ranger právě začal držet redukční dietu,“ uvedl exprezident, s Rangerem to bylo tak zlé, že Bush jeho velikost přirovnal ke krávě.

„Všichni zaměstnanci by měli složit následující slib: Souhlasíme, že nebudeme krmit Rangera. Nebudeme mu dávat žádné sušenky ani jiné jídlo. Měli byste vědět, že Ranger bude mít omezený přístup do Západního a Východního křídla. Kromě identifikační kartičky bude nosit také cedulku: Nekrmte mě,“ pokračoval Bush.

Na Rangerovu dietu dohlíželi tajní agenti

„Po Camp Davidu (poz. red. letní sídlo amerických prezidentů) se bude moct pohybovat bez omezení. ALE všichni agenti, vojáci, civilisti a zvláště děti nabonzují každého, kdo by Rangera krmil,“ upozornil exprezident. Slíbil zároveň, že bude pravidelně informovat, jak Rangerův boj s obezitou pokračuje.

„V současné době vypadá Ranger jako balón, pravda jako milý a přátelský balón, ale pořád jako balón,“ zlobil se exprezident. Bush byl svou láskou ke psům proslulý, kromě Rangera měl špringršpanělku Millie, kterou pojmenoval po své dlouholeté přítelkyni Mildred Caldwellové Kerrové. Poslední půl rok života, po smrti své manželky Barbary (†92), strávil ve společnosti služebního psa Sullyho. Exprezident Bush zemřel na konci loňského listopadu.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud