Za sex před svatbou 100 ran holí: Dívka se v slzách zhroutila, zasáhl lékař

Autor: Darina Jíchová - 
1. srpna 2019
18:40

Tři mladí lidé byli v Indonésii odsouzeni k veřejnému bičování, soud jim každému určil trest 100 ran ratanovou holí. Dívka a mladík (oba 22) byli potrestáni za předmanželský sex, devatenáctiletý chlapec pak za sex s nezletilou. Dívka rány nevydržela a v slzách se zhroutila, bičování muselo být přerušeno a přivolán lékař, uvedl deník Daily Mail.

K bičování došlo na stadionu ve městě Lhokseumawe v konzervativní indonéské provincii Ačeh, kde se úzkostlivě dodržuje islámské právo šaría. Výkonu trestu přihlížely desítky obyvatel. Nejhůře rány nesla mladá dívka, plakala a žadonila strážníky o pomoc.

Indonésance se nakonec podlomila kolena a zcela zlomená padla na zem. Na místo byla povolaná lékařka, která dívku vyšetřila, bičování muselo být přerušeno. Přivolaná lékařka ale rozhodla, že dívka je v pořádku a trest může pokračovat.

Mladíka za sex s nezletilou čeká ještě vězení

Tvrdší rány byly zřejmě uděleny teenagerovi, ten skončil s košilí nasáklou krví, ze stadionu byl převezen rovnou do vězení, kde si za sex s nezletilou odsedí 5 let. Milenci byli po bičování propuštěni, vězení je nečeká.

Lidskoprávní organizace proti bičování vystoupily, trest označily za nelidský a přísný. Dožadují se toho, aby jej indonéský prezident Joko Widodo zakázal. Ačehská prokuratura se brání tím, že je to součástí práva šaría a že nedovolují dětem, aby výkonu trestu přihlížely.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud