„Nejsem opilec,“ brání se Juncker posměškům. U vrávorání našel viníka

Autor: Darina Jíchová - 
21. 5. 2019
11:50

Předseda Evropské komise Jean-Claue Juncker se opět pokusil vyvrátit zvěsti o svém alkoholismu. Vrávorání i to, že mnohdy není schopen chodit rovně, má prý na svědomí jeho nemoc. Politik trpí ischiasem neboli houserem. Jedná se o bolestivý a velmi nepříjemný zánět sedacího nervu. „Pitomí novináři, ptáte se pořád na to samé. Nejsem opilec,“ nechal se slyšet Juncker. Zprávu přinesl deník Daily Mail.

Končící předseda EK už několikrát znatelně zaškobrtl, podpírat ho mnohdy musí nejen jeho asistenti, ale i kolegové. Před pádem na zem ho na loňském summitu NATO zachránili tehdejší prezident Ukrajiny Petro Porošenko a finský prezident Sauli Niinistö. Ze schodů ho následně vedl nizozemský premiér Mark Rutte.

Mužům cuchá vlasy, ženy štípe do zadku

Juncker rovněž proslul svým excentrickým vystupováním: s lidmi se rád objímá, líbá na tváře, byl dokonce přistižen, jak několika svým kolegům cuchá vlasy, podle některých výpovědí měl své asistentky štípat do pozadí. Všechno tohle podpořilo spekulace o tom, že je Juncker alkoholik, což ale politik vehementně popírá.

„Už jsem to řekl několikrát a nevím, proč to musím znovu opakovat. Nemám problém s alkoholem. Pitomí novináři kladou stejné pitomé otázky, ale má odpověď se nezmění,“ uvedl pobouřený Juncker. Ze všech vrávorajících nehod obvinil housera, tedy onemocnění, které ovlivňuje pohybové schopnosti. „Mám často křeče a bolí mě záda,“ vysvětlil.

Byl viditelně namol

Incident ze summitu NATO z loňského července spustil debaty o tom, že Juncker pije. Politik se „motal“ mezi Porošenkem a Niinistem, kteří ho museli podpírat. Mnoho lidí následně vystoupilo s tím, že to nebyl ojedinělý případ, kdy byl Juncker na nějaké oficiální akci opilý. Na mírovém summitu OSN v květnu 2017 se podle výpovědí Juncker „opil a při nejisté chůzi narážel do nábytku“.

„Byl viditelně namol, jeho kolegové řešili situaci na Kypru a on byl úplně mimo,“ řekl novinářům Daily Mailu zdroj, který se summitu účastnil. „Má velmi blízký vztah s mladými asistentkami a asistenty, je to trapné,“ dodal zdroj.

Juncker si rád přihne

O Junckerových picích návycích se rozepsal francouzský reportér Jean Quatremer, který strávil rok jako zpravodaj Evropské unie. „Mám zdroje z celého světa, z každé akce, které se účastnil. Všichni se shodují v tom, že si Juncker rád přihne. Jeden bývalý ministr mi dokonce řekl, že si jsou všichni vědomi toho, že voda, kterou si nosí Juncker na jednání, je ve skutečnosti gin,“ prohlásil Quatremer.

Juncker opakovaně popřel, že by byl alkoholik, a snažil se vysvětlit, že má housera. „Trpím ischiasem, to znamená, že mám bolestivé křeče v nohou,“ uvedl Juncker. „Je to naprosto nicotná věc, kterou novináři rozpitvávají místo toho, aby se věnovali důležitějším tématům. Dožaduji se patřičného respektu, jsem nemocný,“ uzavřel téma Juncker.

Video Šéf Komise Juncker nebyl na sumitu NATO ve formě, museli ho podpírat. - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

flesch2z ( 21. května 2019 22:41 )

Tak proč se u trpícího a vrávorajícího Junckera všichni kolem usmívají a i on sám se v bolestech usmívá.
Já, když vidím trpícího člověka, tak s ním soucítím, rozhodně mi není do smíchu a neobcházím ho jako kupu ho*en.
Žádný alkoholik si nepřizná, že je alkoholik viz. Dáda, Krampol, Krampolka ...

agfor ( 21. května 2019 14:55 )

Jo, jo Jeane-Claude, viróza je svinstvo.

pooresh ( 21. května 2019 14:13 )

Jasne,zadnej opilec.ale alkoholik.A k tomu pitomec,skudce Evropy.

prycsnima ( 21. května 2019 13:34 )

Ale občané ho volili,jelikož půlka je vypatlaná a druhá pulka taky v limbu.

prycsnima ( 21. května 2019 13:25 )

Jen blb mu to muze uverit. Mám taky často housera a potíže s páteří, ale takhle to fakt nevypadá a na každý pád u toho nikdy nemám přiblblej ksicht jak tenhle vožralej dement.

Zobrazit celou diskusi
Další videa