Juncker při pietě málem zapálil prezidentský pár. Vrávoral kvůli další „indispozici“?

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
10. 4. 2019
11:16

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker byl jedním ze zahraničních hodnostářů, kteří se účastnili tryzny připomínající 25leté výročí genocidy ve Rwandě, při smuteční akci lidé uctili památku 800 tisíc obětí. Juncker se aktivně účastnil jednoho z pietních ceremoniálů, dostalo se mu cti a byl jedním ze čtyř vybraných, kteří zapalovali památník obětem genocidy. Juncker se s pochodní nešikovně otočil, zavrávoral a málem zapálil rwandského prezidenta Paula Kagameho, incidentu si všiml zahraniční tisk.

Junckerovo zaváhání se okamžitě stalo hitem na sociálních médiích. „Během pietního ceremoniálu ve Rwandě na sebe strhnul pozornost Jean-Claude Juncker, který málem zapálil další členy delegace,“ psali lidé k videu z tryzny. Pietního aktu se kromě Junckera účastnil také předseda Komise Africké unie Moussa Faki, rwandský prezident Kagame a jeho žena Jeannette.

Junckerova „práce“ s pochodní

Byl to právě rwandský první pár, který byl v největším ohrožení popálení. Rychlou reakci předvedl nejen Kagame, ale také jedna z asistentek. Ta Junckerovi pochodeň vzala a odnesla ji pryč. Událost komentovalo několik zpravodajských serverů, které okamžitě poznamenaly, že Juncker vypadal „indisponovaný“.

Během loňského roku se spekulovalo o Junckerově alkoholismu, mohly za to především jeho „nehody“. Novinářům se několikrát podařilo zachytit vrávorajícího politika, kterému při chůzi museli asistovat jeho kolegové. Juncker tvrdí, že ho trápí „houser“. Francouzský novinář Jean Quatremer ho naplno označil za alkoholika, jenž holduje ginu. Ve Rwandě byl dost nekoordinovaný, mírně se mu pletly i nohy.

800 tisíc obětí za 100 dnů

Rwandská genocida si vyžádala statisíce obětí z řad menšinových Tutsiů a umírněných příslušníků většinového kmene Hutuů povražděných během sta dnů v roce 1994. Vraždění ukončila Rwandská vlastenecká fronta (RPF) pod velením současného rwandského prezidenta Kagameho, která do země vstoupila ze sousední Ugandy a z hlavního města Kigali vyhnala extremisty z kmene Hutuů.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

hurvajsek ( 10. dubna 2019 17:44 )

Tento nesvéprávný notorik už měl dávno viset !!!

diskutujici ( 10. dubna 2019 16:56 )

Ano, myslím si, že účtu ma už dost. Co kdyby tak táhnul k čertu?

Ivo Nentwich ( 10. dubna 2019 16:32 )

Ten pán už je hodně starý a zaslouží si účtu a ne výsměch. Udělal toho pro Evropu a pro nás hodně. Na rozdíl od některých našich politiků, kteří Evropu rozbíjejí.

Botox44 ( 10. dubna 2019 15:07 )

Přesný...

bb88 ( 10. dubna 2019 14:51 )

Abys ty hňupe nebral do huby Zemana. Jsi ubohý.

Zobrazit celou diskusi
Další videa