Pieta za utýraného chlapečka (†3): Nechápeme, jak to mohla dopustit, říkají místní

Autor: lm, jad - 
24. února 2019
14:52

Stovky lidí přišly zapálit svíčku za utýraného chlapečka (†3), který zemřel minulý víkend v sobotu v jedné z bytovek v Lounech. Místních se tragédie velmi dotkla a svolali na nedělní odpoledne pietu na Mírovém náměstí. Mariánský sloup byl během chvíle obsypaný svíčkami a hromadou plyšáků. Lidé nedokážou pochopit, jak tohle mohl dítěti někdo udělat.

Pietu na facebooku svolali sami místní, které smutný osud utýraného chlapečka (†3) nenechal chladnými. „Babičky, maminky, tetičky, všech se nás dotklo, co se zde v Lounech událo. Pojďme a zapalme svíčku za malou dětskou nevinnou dušičku a dejme najevo, že nám to není lhostejné. Sjednoťme se, ať jsme bílí, černí nebo žlutí. Chtějme větší tresty pro ty, kteří páchají zlo na dětech,“ stálo u pozvánky na akci.

Organizátorka však později akci kvůli obavě z výtržností zrušila. „Všem se velice omlouváme, ale z důvodu výhrůžek a již hlášených nepokojů, musíme pietu malému Marečkovi oficiálně zrušit. Bohužel vyplynuly informace o jasném úmyslu při pietě pranýřovat,“ vysvětlila.

I přesto se v neděli na Mariánském náměstí sešly stovky lidí, mezi nimi hlavně maminky s dětmi. „Tady ve městě se nemluví o ničem jiném. Dotýká se to hlavně maminek s dětmi. Sama mám dvouletou holčičku a nechápu, jak ta matka s takovým chlapem mohla být a že něco takového dopustila,“ řekla Blesku jedna z žen na pietě.

Lidé žádají pro oba rodiče přísné tresty v internetové petici. Tu za několik málo dní podepsalo přes 14 tisíc lidí.

Tříletý chlapeček zemřel minulý týden v sobotu. Policie zadržela jeho 21letého otčíma Josefa K. a obvinila ho z těžkého ublížení na zdraví a týrání osoby žijící ve společném obydlí. Soud v pondělí na základě podnětu policistů poslal obviněného muže do vazby. 

Chlapcova matka Blesku přiznala, že její přítel syna skutečně surově bil. „Kluk ho nechtěl poslouchat, tak ho za to mlátil, netušila jsem, že to dojde takhle daleko,“ řekla. Mladá žena prý bití nikdy neohlásila ze strachu, aby jí syna neodebraly úřady.

Sisi1 ( 25. února 2019 07:20 )

název petice na petice24: Zachraňte týrané děti z Prahy 10

Sisi1 ( 25. února 2019 06:28 )

Petice24 - jeden podpis OSPOD, policie i státní zástupci kryjí pachatele týrání dětí. Jde o D.D. a L.D., prvnímu je šest let a druhému čtyři roky. V listopadu 2015 bylo na Policii Havlíčkův Brod oznámeno podezření z týrání svěřené osoby. Jednalo se o odpírání jídla a pití, zavírání na dlouhé hodiny do pokoje, a další velmi kruté a bezcitné zacházení. Policie případ odložila na základě "svědeckých výpovědí" a zfalšované lékařské zprávy z místní nemocnice. Později dva státní zástupci potvrdili, že žádná taková zpráva, o jaké se mluvilo ve spisu, neexistuje. Pachatele kryla i státní zástupkyně OSZ v Havlíčkově Brodě, na opakované žádosti o otevření spisu odpověděla, že spis neotevře proti jakýmkoli důkazům. Na žádosti o ochranu dětí nekonala nic. Dále v ochraně dětí selhal i OSPOD Praha 10, zprávy pouze zakládá do spisu a s tím, kdo týrá děti, pracuje. Mimo další příkoří je dětem opakovaně odpírána lékařská péče, což je přímo ohrožuje na životě. Vysoké horečky, bolesti břicha a další závažné problémy jsou často přehlíženy. Je potřeba dát jasně najevo, že se zakrývání krutého zacházení s dětmi je pro společnost nepřijatelné. Když k tomu navíc mlčí orgány, které měly děti chránit, je něco velmi nežádoucího. Je samozřejmě nutné trestat pachatele, kteří děti utýrají. Ovšem není mnohem lepší jim v takovém jednání zabránit? Proč mají další děti a jejich rodiny trpět? Proč orgány státní moci nevyužívají možnosti, které jim dává zákon k ochraně dětí? Prosím o podepsání petice, aby bylo týraným dětem zajištěno bezpečí.

Sisi1 ( 25. února 2019 06:14 )

Jak jsem níže psala, je docela možné, že někdo na ten úřad šel, ale byl odbyt. To by vysvětlovalo to podivné, hluboké ticho, protože úřad nic nepřizná.

listen ( 25. února 2019 05:38 )

Co je to za člověka, který ublíží bezbranemu decku? Zavřít by měli nejen toho zmetka otčíma, ale také i matku a babičku toho neboheho klucika. A doufám že si ten trest v krimu náležitě uzijou. Za takový činy bych byl pro razantní tresty s dolní hranici 10 let!! Totéž i v pripade utyrani zvířat. Jestli si někdo chce hojit mindraky na bezbranych tvoreccich, nepatří do civilizované společnosti. Izolovat je.

flora ( 24. února 2019 19:14 )

Nechápu, proč matka a babička ještě nejsou také ve vazbě a je kolem nich podivné, hluboké ticho..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud