Děsivá svědectví babičky o týrání chlapce (†3) z Loun: „Mlátili ho jak psa!“ řekla

O možném týrání chlapce z Loun vědělo mnoho lidí.  (Autor: Facebook, Archiv Blesku)
Autor: chal - 
20. února 2019
17:45

Chlapeček (†3), jehož úmrtí od soboty vyšetřují kriminalisté, před smrtí neuvěřitelně trpěl. Tvrdí to známí rodiny, a k otřesnému případu se dokonce vyjádřila i chlapcova babička. Ta vnuka prý příliš nevídala, ale když už ano, jeho zbídačený stav ji děsil. Dítě prý mělo věčně modřiny a zaschlou krev po těle.

Vzhledem k věku oběti policisté odmítají případ blíže komentovat, ale obyvatelé Loun, příbuzní i známí rodiny mají jasno. Chlapec podle nich dlouhodobě musel snášet týrání a s nejvyšší pravděpodobností kvůli tomu i zemřel. Sousedé si prý všímali, že má chlapec často podlitiny a popáleniny. Matka (19) s přítelem (20) se měli vymlouvat, že se dítě mrzačí samo.

Chlapcova matka Blesku přiznala, že její přítel syna skutečně surově bil. „Kluk ho nechtěl poslouchat, tak ho za to mlátil, netušila jsem, že to dojde takhle daleko,“ řekla. Mladá žena prý bití nikdy neohlásila ze strachu, aby jí syna neodebraly úřady.

Utrpení, které chlapec prožíval, potvrdila i jeho babička. „Mlátili ho jak psa. Jako matka selhala, nechala si líbit, že jí mlátí syna jen kvůli tomu, aby ho neztratila,“ cituje ženu server TN.cz.

„Ten kluk nemohl nic. Musel být celý den v pokoji a musel klečet a držet před sebou knížky. Nemohl nic, ani koukat na pohádky. Babičce se radši vyhýbala, nechtěli ho nikomu ukázat. Měl všude modřiny, strupy, jak mu tekla krev… mlátili ho i přes hlavu,“ podala žena děsivé svědectví.

Trojice v bytě bydlela ještě s jedním mužem, který o všem musel vědět. Lidé ho nyní obviňují z netečnosti. „Vím, že jsem měl otevřít hubu,“ napsal dotyčný na sociální síť.

Server TN.cz získal svědectví muže, který tušil, jaké hrůzy asi dítě zažívalo, ale nechtěl si je připustit. „Všechny jsem je znal. Naposledy jsem je viděl dva dny před smrtí chlapečka. Kluk měl modřiny, byl oteklý, ani nemluvil, jen tam tak seděl v kočárku,“ řekl muž. Když se prý chlapcova otčíma zeptal, co to má být, dozvěděl se, že dítě spadlo, trhá si vlasy a škrábe se.

„Nechtěl jsem ani uvěřit tomu, že toho malého andílka bije. Radši jsem uvěřil té lži. Myslel jsem, že má nějakou psychickou poruchu a že si to vážně dělá sám. Matka se bála, že jí chlapečka seberou. Takže ho radši nechala umlátit,“ sdělil známý redakci TN.cz.

O hororu, který dítě zažívalo, vědělo mnoho lidí, kteří si nyní na sociálních sítích vyčítají, že nezakročili. Jiní lidé se přes tragédii nedokážou přenést a pro chlapcova otčíma i pro jeho matku žádají co nejpřísnější trest. Denisa Ch. dokonce založila internetovou petici, která žádá „řádné vyšetření případu“ a pro dvojici „udělení nejvyššího možného nepodmíněného trestu“. 

„Ze svědectví obyvatel města Louny je jasné, že o týrání vědělo více lidí včetně matky dítěte, a přesto nikdo nezasáhl,“ nechápe autorka petice.

Policisté otčíma obvinili z těžkého ublížení na zdraví a týrání osoby ve společné domácnosti. Možnou souvislost mezi týráním a smrtí dítěte vyšetřují.

tarzanzroduopic ( 25. února 2019 10:42 )

Taky se přidávám...

tarzanzroduopic ( 25. února 2019 10:39 )

Já bych je všechny zavřel, až by zčernali!!! I tu babku!!! Věděla o tom a nic neudělala, není o nic lepší, než její povedená dceruška... A věděl to i ten spolubydlící! Hnusní lidi a ten darebák ať si do basy nakoupí hodně lubrikantu, doufám, že mu to spoluvězni pořádně osladí a aspoň 2x denně natrhnou ***, zaslouží si to ta zrůda!!!

milofr ( 24. února 2019 16:24 )

Hnus, hnus a zase jenom hnus, všichni ti kdo věděli že ten chlapec je týraný a nic neudělali jsou zločinci a patří před soud, ta "matka" už by se nikdy neměla vrátit mezi lidi protože je za tu vraždu zodpovědná a je vina stejně jako ten vrah co chlapce zabil. V kriminále jim přeju aby měli dobré spoluvězně kteří jim vysvětlí jak se chovat k dítěti.

wilda ( 24. února 2019 09:28 )

Všechny co věděly o týrání hocha včetně babičky ZAVŘÍT, zašít p.rdel a dát vypít dva litry šaratice!

Ivana Svobodov ( 24. února 2019 05:34 )

Tak i babička o všem věděla a nezasáhla? Je stejně zodpovědná za smrt malého Marečka stejně,jako všichni ti, kteří teď zpívají do médií, že to věděli!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud