Matka utýraného chlapce (†3) odmítá vinu: Dejte mi už pokoj, já ho milovala!

Autor: chal - 
26. 2. 2019
05:01

Tragická smrt 3letého chlapečka šokovala českou veřejnost. V neděli se na Mírovém náměstí v Lounech sešly stovky lidí, aby uctili jeho památku. Mnozí se ale přes smutnou událost nedokážou přenést, a chlapcova matka (19) tak na sociálních sítích čelí mnoha slovním útokům. Těm se mladá žena snaží bránit. Vinu za synovu smrt prý necítí...

Po tragické události se ukázalo, že o týrání dítěte vědělo mnoho lidí z okolí rodiny. Nikdo z nich ale neinformoval sociálku ani policii, a situace tak skončila nejhorším. Uživatelé sociálních sítí tyto lidi obviňují z nečinnosti, nejhorším útokům ale čelí matka utýraného chlapečka.

Mladá žena ale za synovu smrt vinu necítí. „Už mi dejte všichni pokoj, už toho mám vážně dost. Já mu nic neudělala, já ho milovala. Dala bych mu první poslední,“ napsala na sociální síti týden od tragédie. „Vím, že mi nikdo nevěří. Není to moje vina. Nedokázala jsem ho ubránit, on nás týral!“ sdělila.

V tragédii hrály podle matky velkou roli drogy. „Na nic jsem se nezmohla, byl nafetovaný a zamknul mě do vedlejšího pokoje,“ vysvětlila. Mladá žena několik dní po synově smrti Blesku sdělila, že věc nechtěla nahlásit úřadům, protože se bála, že jí dítě sociálka sebere.

Přítel měl kromě hocha bít i ji. „Kluk ho nechtěl poslouchat, tak ho za to mlátil, netušila jsem, že to dojde tak daleko,“ sdělila Blesku.

Podlitiny, spáleniny a vytrhané vlasy. V takovém stavu dítě vídali sousedé a známí rodiny. Když se zeptali, co se s chlapcem stalo, slyšeli jen, že si zranění způsobuje sám. „Mlátili ho jak psa. Měl všude modřiny, strupy, jak mu tekla krev. Mlátili ho i přes hlavu,“ nechala se slyšet babička dítěte.

Policisté už přítele chlapcovy matky obvinili z těžkého ublížení na zdraví a z týrání osoby žijící ve společném obydlí. Soud Josefa K. umístil do vazby. Podle zpráv z okolí chlapcovy rodiny bude mít dítě pohřeb bez obřadu, proběhne tak pouze kremace.

O tom, jak moc případ veřejností otřásl, svědčí i internetová petice, která pro matku a jejího přítele žádá co nejpřísnější tresty. „Žádáme o řádné vyšetření případu a o udělení nejvyššího možného nepodmíněného trestu,“ píše organizátorka. V pondělí dopoledne měla petice téměř 16 tisíc podpisů.

flora ( 27. února 2019 00:52 )

Společnost je dost vágní pojmenování a jako taková může mít řadu definic. S tím co píšeš souhlasím a už se to zde probíralo. Ano, oznamovatel trestného činu se vystavuje vždy velkému osobnímu riziku , že jeho soukromí bude hodně narušeno. Aby se toto změnilo , a oznamovatel nebyl pronásledován ,ale aby prioritu mělo vyšetřování toho, co občan oznamuje to je na úřadech, institucích,policii. To je ta "společnost" která se má postarat. Bavíme se tu ale o konkrétním příkladu, kdy matka , babička i spolubydlící, nejbližší osoby bezbranného dítě, kryli trestné chování a prostě jen přihlíželi k dlouhodobému, otřesnému týrání a jeho umírání. Existují organizace kde mohli nonstop nahlásit domácí násilí, požádat o pomoc.Žádnému riziku by se jako osoby nejbližžší nevystavili. Neudělali to. Ze zcela zištných důvodů, nikoliv z lásky k dítěti. A tak mám osobní představu, že ta "společnost" kterou máš ty na mysli, by tady zasáhnout nyní měla. Život to chlapci nevrátí, ale pro výstrahu ostatním, podobně bezcitným lidem. Ale zatím, v případě matky , babičky a spolubydlícího nic nenasvědčuje tomu, že by se k tomu schylovalo. Přitom trestní zákoník na tyto případy, neoznáme týrání dítětě, pamatuje až 5 lety.

antismejd ( 26. února 2019 19:23 )

běžte už s těma šmejdovskýma rodinkama někam.... absolutně zbytečné životy .......

Sisi1 ( 26. února 2019 15:21 )

Souhlasím, že za to může společnost. Protože dle statistik, které jsem četla na internetu je v České republice ročně utýráno padesát dětí. Minimálně, protože ne všechna úmrtí malých dětí musí být důkladně prošetřována. Takže si moc vážím aktivity za ochranu zvířat, která jsou týraná. Ale chybí mi ta aktivita vzhledem k týraným dětem. A taky procesy, když něco chcete nahlásit, že můžete skončit jako zločinec, ne jako hrdina. Ještě jsem nečetla zprávu: "Byl vyznamenán občan, který statečně nahlásil týrání dětí a tak jim zachránil život." Protože k tomu, aby člověk nahlásil týrání dětí, potřebuje člověk velkou odvahu. Čeká ho nelehká cesta, bude označován za blázna, bude mu vyhrožováno, pokud je pachatel agresivní na své děti, může ho napadnout. Společnost týrání dětí toleruje tím, že k tomuto tématu mlčí. Kdyby se o tom mluvilo a psalo každý den, kdyby to bylo důležité, tak by se možná mohlo něco změnit.

Sisi1 ( 26. února 2019 14:26 )

Posílám vlastní zkušenost s OSPOD a s Policií i se Státním zastupitelstvím v níže uvedené petici. název petice na petice24: Zachraňte týrané děti z Prahy 10 Petice24 - jeden podpis. OSPOD, policie i státní zástupci kryjí pachatele týrání dětí. Jde o D.D. a L.D., prvnímu je šest let a druhému čtyři roky. V listopadu 2015 bylo na Policii Havlíčkův Brod oznámeno podezření z týrání svěřené osoby. Jednalo se o odpírání jídla a pití, zavírání na dlouhé hodiny do pokoje, a další velmi kruté a bezcitné zacházení. Policie případ odložila na základě "svědeckých výpovědí" a zfalšované lékařské zprávy z místní nemocnice. Později dva státní zástupci potvrdili, že žádná taková zpráva, o jaké se mluvilo ve spisu, neexistuje. Pachatele kryla i státní zástupkyně OSZ v Havlíčkově Brodě, na opakované žádosti o otevření spisu odpověděla, že spis neotevře proti jakýmkoli důkazům. Na žádosti o ochranu dětí nekonala nic. Dále v ochraně dětí selhal i OSPOD Praha 10, zprávy pouze zakládá do spisu a s tím, kdo týrá děti, pracuje. Mimo další příkoří je dětem opakovaně odpírána lékařská péče, což je přímo ohrožuje na životě. Vysoké horečky, bolesti břicha a další závažné problémy jsou často přehlíženy. Je potřeba dát jasně najevo, že se zakrývání krutého zacházení s dětmi je pro společnost nepřijatelné. Když k tomu navíc mlčí orgány, které měly děti chránit, je něco velmi nežádoucího. Je samozřejmě nutné trestat pachatele, kteří děti utýrají. Ovšem není mnohem lepší jim v takovém jednání zabránit? Proč mají další děti a jejich rodiny trpět? Proč orgány státní moci nevyužívají možnosti, které jim dává zákon k ochraně dětí? Prosím o podepsání petice, aby bylo týraným dětem zajištěno bezpečí.

flora ( 26. února 2019 12:37 )

krasomila píše, že za to může společnost. Tu tvoříme všichni. Tedy za to můžeš i ty .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud