Na školní lavici japonského prince našli nůž. Je jediným vnukem končícího císaře

Autor: Darina Jíchová - 
27. dubna 2019
10:54

Japonsko stojí na hranici nové éry, císař Akihito (85) ze zdravotních důvodů po 30 letech vlády k 30. dubnu abdikuje, den nato bude novým císařem korunován jeho nejstarší syn, korunní princ Naruhito (59). Přípravy na chystající se oslavy ale narušil incident, který šetří policie. Na školní lavici dvanáctiletého Hisahita, vnuka císaře Akihita, byl objeven nůž, uvedla televizní stanice ABC.

O případu v sobotu informovala japonská agentura Kyodo News, podle které policisté prochází kamerové záznamy. Policie k incidentu a průběhu vyšetřování neposkytla žádné komentáře, nevyjádřili se ani zástupci střední školy při univerzitě Očanomizu v Tokiu, kterou Hisahito navštěvuje.

Princ Hisahito je jediným vnukem současného císaře Akihita a po svém strýci Naruhitovi a svém otci Fumihitovi je třetí v nástupnické linii. Role císaře je v zemi symbolická a nedrží žádnou politickou moc. Císařská rodina se v Japonsku těší oblibě, v minulosti ale byla terčem několika útoků.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud