Na školní lavici japonského prince našli nůž. Je jediným vnukem končícího císaře

Autor: Darina Jíchová - 
27. 4. 2019
10:54

Japonsko stojí na hranici nové éry, císař Akihito (85) ze zdravotních důvodů po 30 letech vlády k 30. dubnu abdikuje, den nato bude novým císařem korunován jeho nejstarší syn, korunní princ Naruhito (59). Přípravy na chystající se oslavy ale narušil incident, který šetří policie. Na školní lavici dvanáctiletého Hisahita, vnuka císaře Akihita, byl objeven nůž, uvedla televizní stanice ABC.

O případu v sobotu informovala japonská agentura Kyodo News, podle které policisté prochází kamerové záznamy. Policie k incidentu a průběhu vyšetřování neposkytla žádné komentáře, nevyjádřili se ani zástupci střední školy při univerzitě Očanomizu v Tokiu, kterou Hisahito navštěvuje.

Princ Hisahito je jediným vnukem současného císaře Akihita a po svém strýci Naruhitovi a svém otci Fumihitovi je třetí v nástupnické linii. Role císaře je v zemi symbolická a nedrží žádnou politickou moc. Císařská rodina se v Japonsku těší oblibě, v minulosti ale byla terčem několika útoků.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa