Boeing v Moskvě zachvátily plameny. Lidé křičeli hrůzou a prchali na křídlo

18. 4. 2019
19:50

Cestující mířící z Moskvy do ruského města Machačkala si tento týden na letišti Moskva-Vnukovo prožili děsivý zážitek. Stroj byl připraven k odletu a pomalu mířil na ranvej, náhle však Boeingu 737 letecké společnosti Utair vzplál jeden z motorů. Mezi pasažéry zavládla panika, tři z nich okamžitě otevřeli nouzový východ a lidé vystoupili na křídlo. Dva muže a ženu si později k výslechu předvedla letištní policie, ostatní byli přesazeni do jiného letadla a pokračovali v cestě, napsal deník Daily Mail.

Chvíli, kdy křídlo vzplálo, se cestujícím podařilo zachytit na mobil, záběry byly hojně sdíleny na sociálních sítích. Mluvčí společnosti Utair uvedl, že požár motoru způsobil stlačený proud vzduchu.

Poté, co lidé z okýnek viděli plameny, na palubě zavládla panika. Podle výpovědi svědků však posádka zcela ignorovala strach pasažérů. To vedlo k tomu, že tři z nich, dva muži a jedna žena, všichni lékaři, otevřeli nouzový východ a vystoupili ven na křídlo.

„Výtržníky“ si podala policie

Letadlo muselo být zastaveno, pro tři „výtržníky“ si přišla letištní policie a odvedla je na výslech. Ostatní lidé si přestoupili do náhradního stroje, který s nimi odletěl do Machačkaly. Lékaři vypověděli, že je požár znepokojoval, nespokojili se ani s reakcí letušek, které ignorovaly jejich výkřiky „Hoří!“.

Podle třech pasažérů cestující od posádky nedostali žádné instrukce, jak se zachovat, lidé měli strach a chtěli ven z letadla. Letušky a piloti tvrdí, že vyzvali lidi, aby zachovali klid, že jsou podobné incidenty „normální“. „Je to běžná situace, lidé nebyli v nebezpečí,“ vysvětlil mluvčí Utairu.

Posádce se následně podařilo přesvědčit tři pasažéry, kteří stáli venku na křídle, aby se vrátili do kabiny. Přestože letecká společnost uvádí, že vše bylo v pořádku a letadlo bylo připravené k odletu, všichni cestující si museli přestoupit do jiného stroje.

Lidé běhali po letadle a křičeli

„Ne všichni ale novým letem odcestovali, já a moji dva kolegové jsme museli k výslechu, dělali nám prověrku. Východ jsme otevřeli, protože jsme vedle něho seděli. Lidé na palubě začali panikařit, běhat mezi sedadly. Hystericky křičeli, tlačili se jeden na druhého, nezbylo nic jiného, než otevřít dveře, abychom je uklidnili,“ popsal detailně jeden z lékařů.

Karrilona ( 18. dubna 2019 21:17 )

Mínus 20 kg za dva týdny!
Bříško zmizí bez poškození zdraví! Potřebujete >>>> www.SlimExtrem.com

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa