Trump by měl dostat trest smrti za urážky Kim Čong-una, rozohnili se v KLDR

Autor: Darina Jíchová - 
15. listopadu 2017
13:45

Oficiální státní noviny KLDR Rodong Sinmun zahájily ostrou kampaň proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Podle nich si za urážky, kterými častoval vůdce jejich země Kim Čong-una, zaslouží trest smrti. Jejich jednání je reakcí na výrok Trumpa, který o Kimovi řekl, že je „malý a tlustý“ a Severní Korea trpí pod jeho „krutým diktátem“.

Slovní přestřelka mezi Trumpem a Kimem pokračuje. Minulý týden cestoval americký prezident po Asii, svou návštěvu začal ve smířlivém tonu a prohlásil, že je připraven jednat s KLDR. Posléze se ale vrátil k ostřejší rétorice. Trump si na Twitteru postěžoval, že o něm Kim říká, že je „starý“. „To je, jako kdybych o něm říkal, že je malý a tlustý,“ reagoval prezident.

Toho se chytli severokorejští novináři. Protestovali proti Trumpově návštěvě Jižní Korey a odsoudili jeho urážlivé výroky. Napsali, že Trump je zbabělec, který na poslední chvíli zrušil návštěvu hranic KLDR a Jižní Korey. Za svoje řeči by si podle nich zasloužil trest smrti.

„Odporný zločinec“ Trump

Editorial novin, které ovládá severokorejská komunistická strana, je plný hněvu. „Nejhorší zločin, který mu nemůžeme odpustit, je to, že se pokusil zaútočit na čest našeho vládce. Severokorejští občané ho odsuzují k smrti, pro naši zemi je to jenom odporný zločinec,“ píše šéfredaktor Rodong Sinmunu.

Od chvíle, kdy Trump nastoupil do úřadu prezidenta Spojených států, započal s Kim Čong-unem slovní válku. Ta je většinou plná výhrůžek a urážek. Nicméně během návštěvy Vietnamu dosáhl jejich spor úplně jiných rozměrů. Trump totiž zaútočil na Kimovu výšku a váhu, což nemohlo zůstat bez odezvy.

Severokorejští diktátoři a členové Kimovy rodiny vůbec mají v zemi božský status a jakákoliv urážka na jejich osobu je považována za vážný zločin. Narážky nebo poznámky o jejich vzhledu nebo chování jsou trestány. V editorialu nenechali bez povšimnutí fakt, že Trump zrušil návštěvu demilitarizovaného pásu mezi Severní a Jižní Koreou.

Trump se do takzvaného území nikoho chystal několik týdnů, toto místo tradičně navštěvují všichni vysocí představitelé USA, když se vydají do Asie. Nicméně prezidentova helikoptéra pět minut před přistáním změnila kurz svého letu a vrátila se zpět. Důvodem bylo prý špatné počasí. Severokorejští novináři to ale vidí jinak. „To nebylo kvůli počasí. Vyděsilo ho to, že by měl čelit ostrým pohledům našich jednotek,“ napsali v editorialu.

Donald Trump při návštěvě Japonska:

Video Donald Trump a Šinzó Abe - Youtube

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

balika ( 15. listopadu 2017 14:59 )

Takové vymyšlené ptákoviny jsou přesně mířené na takové blbky, jako jsi ty sores.

sores ( 15. listopadu 2017 14:11 )

Myslím, že to pra.s.e vyžrané nedorostlé rozpoutá válku dřív nežli čmoudi vraždící!! Kim vše řeší popravama jelikož není normální, měl by být tak spravedlivý jako mu chutná ž.rá.t, pr.a.se odpo.rné přež.r.ané!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud