Stop hazardování. Američané nebudou smět do KLDR bez zvláštního povolení

Autor: ČTK, val - 
3. srpna 2017
06:47

Spojené státy chtějí zabránit rostoucí hrozbě zadržení jejich občanů v KLDR. Od září tak zakážou držitelům amerických pasů cesty do Severní Koreje bez cestovního dokladu se zvláštním povolením, které se bude vydávat jen v omezeném počtu případů. Podle agentury Reuters o tom ve středu informovalo americké ministerstvo zahraničí.

Šéf americké diplomacie Rex Tillerson toto opatření avizoval již předminulý týden s tím, že jej k němu vede rostoucí hrozba zadržení Američanů v KLDR a jejich dlouhodobého věznění.

Američané, kteří se nyní nacházejí v KLDR, musí podle prohlášení ministerstva opustit východoasijskou zemi do konce srpna. Vrátit se tam budou moci pouze v případě, že jim bude uděleno zmíněné povolení.

Jak dlouho bude opatření v platnosti, není jasné.

Zákony Spojených států dávají ministrovi zahraničí pravomoc zakázat držitelům amerických pasů používat tyto doklady k cestám do zemí, se kterými jsou USA ve válce, ve kterých zuří násilnosti nebo ve kterých hrozí amerických občanům bezprostřední újma na zdraví či bezpečnosti. Tento postup americká diplomacie volí výjimečně a od roku 1967 se k němu podle AP uchýlila v případě Alžírska, Iráku, Libanonu, Libye, Súdánu, Kuby a Severního Vietnamu.

Peklo si v KLDR zažil student Otto Warmbier, který v Severní Koreji strhl ze stěny plakát. Po měsících v tamním vězení letos v červnu zemřel:

Video  Otto Warmbier ukradl v KLDR kus plakátu  - YouTube


Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

1912 ( 3. srpna 2017 07:13 )

těm bych zakázala hlavně ty vojensky vpády které provádí bez rezoluce OSN vždyt takový Irák a jiné státy a ty jejich falešná svičenív jiných státech kdy pak tam zůstanou na věky jejich armády !!Né že je pozvali !!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud