Sobota 25. června 2022
Svátek slaví Ivan, zítra Adriana
Polojasno, bouřka 28°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Erin (24) na procházce napadla puma: Zachránila ji statečná fenka Eva! Pejsek teď potřebuje pomoc

Autor: rc - 
22. května 2022
05:55

Poklidná procházka u řeky skončila bojem o holý život pro Erin Wilsonovou. Rodačka z Kalifornie se procházela se svou milovanou fenkou Evou, když jim cestu zkřížila puma! Statečná fena belgického ovčáka chránila svou paničku a utrpěla těžká zranění. Čtyřiadvacetiletá Erin nyní shání peníze, aby mohla zaplatit potřebnou léčbu u veterináře.

Odpoledne 16. května vyrazila na procházku k řece v severní Kalifornii Erin Wilsonová. Procházka začala klidně, dokud se k nim nepřiblížila puma, která na čtyřiadvacetiletou ženu zaútočila. Skočila jí po rameni.

Erin v tu chvíli netušila, co má dělat. „Křičela jsem o pomoc na svého psa Evu,“ uvedla na stránce crowdfundingové platformy GoFundMe s tím, že fena byla jen pár metrů před ní. Statečná Eva se začala s pumou prát. Boj mezi belgickým ovčákem a pumou trval údajně pár vteřin, než obří kočka chňapla Evu do tlamy.

„Chvíli spolu bojovaly, dokud jsem ji neslyšela plakat. Následujících několik minut jsem zkoušela všechno možné, abych ji osvobodila,“ uvedla. Vyděšená Erin běžela ke svému autu. Zrovna kolem projížděla motorkářka Sharon, která u vyděšené ženy zastavila.

V autě našla montážní páku na pneumatiky, kterou popadla, a společně se vrátily na místo, kde nechala svého pejska. „Společně jsme mlátily kočku a křičely, dokud mého psa nepustila. Cesta k veterináři trvala asi hodinu a Eva se zmítala v křečích,“ popsala dramatické chvíle v autě.

V jednu chvíli si Erin dokonce myslela, že to pejsek nezvládne. Nakonec se ale dostala k veterináři včas. Eva ale stále ještě není mimo nebezpečí. „Má dvě zlomeniny lebky, propíchnutou vedlejší dutinu nosní a silný otok kolem levého oka,“ napsala Erin. Fenu označila za hrdinku. „Vděčím jí za svůj život,“ uzavřela.

VIDEO: Podstatné úkony první pomoci

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa