Chodci museli přelézat přes kořeny stromů nebo kluzké kameny, které se tyčí těsně nad řekou Svratkou. Na těchto místech jsou nyní nové lávky. „Původní stezka vedoucí podél Svratky z Komína do Bystrce byla v některých místech velmi obtížně průchozí, a to zejména pro osoby se sníženou pohyblivostí,“ vysvětlil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Slouží chodcům

Pokud voda stoupla, bylo obtížné přejít některé oblasti suchou nohou. V lokalitě Pláž je proto nyní umístěná rampa, která umožní průchod i za zvýšené hladiny řeky. Jiná nebezpečná místa jsou také opravena. „Bydlím v Komíně a vždy jsem po stezce ráda chodila. Po úrazu kolene jsem se tam bála, což se teď změnilo,“ svěřila se osmašedesátiletá důchodkyně Helena Procházková.

Video
délka: 00:16.68
Video se připravuje ...

Bezpečnější procházka okolo Svratky: Na oblíbené brněnské stezce přibyly lávky, altán i molo. Markéta Malá

Opravená levá strana řeky je nyní vymezena jen chodcům, cyklisté mají vstup zakázán. „Na druhém břehu se nachází cyklostezka, kterou využívali i chodci, kvůli čemuž zde vznikaly nebezpečné situace. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli stezku pro pěší lépe zprůchodnit. Po celé její délce bylo vytipováno devět míst, která prošla úpravami,“ doplňuje Hladík.

Altán a molo

Oblíbenou stezku město Brno opravilo za téměř deset milionů korun. Kromě lávek a rampy byl postaven také altán a molo pro milovníky plavání. „V Komíně vzniklo u zastávky Svratecká molo, které umožní lidem koupání v řece,“ doplňuje náměstek primátorky. V současné době sice ještě není stavba zkolaudována, ale Brňané už tudy mohou procházet. 

Fotogalerie
9 fotografií