Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno -1°C

Sebastiánek spontánně přestával dýchat: Maminka přinesla z nemocnice špatné zprávy!

Autor: rc - 
6. října 2021
12:02

Příběh nemocného Sebastiána J. dojal celé Slovensko. Chlapeček zničehonic přestával dýchat. Zdravotní komplikace se stupňovaly a rodiče malého bojovníka se rozhodli vyhledat zdravotní pomoc u odborníků v Bostonu. Tam se nakonec dostali díky velké finanční podpoře od široké veřejnosti. Maminka Miroslava bohužel na sociální síti začátkem října oznámila, že se Sebastiánkovi stále nedaří dobře.

Malý Sebastiánek ze slovenského Lučence se rodičům narodil předčasně. Po narození neměl dostatečně vyvinuté plíce. Přesto se však z nejhoršího dostal a rodiče si ho odvezli domů. Za nějaký čas musel být převezen do nemocnice znovu. Přestával dýchat. „Byl resuscitován a přijat do nemocnice. Kolotoč vyšetření začal,“ popsali rodiče dramatické chvíle na webové stránce věnované Sebastianovi Nadychpresebastiana.sk.

„Začalo se to stupňovat. Ty záchrany byly nejdříve několikrát za týden. Když to bylo pětkrát za den, veškerá legrace přestala,“ uvedla dříve pro TV Markíza maminka Miroslava. Lékaři byli bezradní. Navíc se objevil další zdravotní problém. Zástava srdce. Lékaři vzhledem k přidruženým komplikacím diagnózu nazvali jako celkovou autonomní dysfunkci.

Pomoc v Bostonu

Rodiče se proto rozhodli vyhledat pomoc u odborníků v Bostonu. Díky ohromné odezvě od lidí se podařilo ve veřejné sbírce na drahou léčbu ve Spojených státech vybrat a rodině pomohli i slovenští politikové. Malý Sebastián tak koncem dubna odletěl do Bostonu. Ovšem zprávy ze Spojených států nejsou šťastné.

„Kdy už toto skončí,“ napsala v úvodu příspěvku na sociální síti Facebooku 30. září maminka Miroslava s tím, že chlapce trápí horečky a vykašlává hleny. „Podezření na oboustranný zápal plic. Aktuálně KO po odběrech (které nikdy nejdou snadno a až na XY pokus) a po zapíchnutí kanyly hned usnul,“ napsala Miroslava. Hned druhý den zveřejnila příspěvek, v němž uvádí, že se stav chlapce nezlepšil.

Náhlé komplikace

Chlapec prý začal vykašlávat krev a zvracet hleny. Následně v příspěvku dodala, že rentgen a následné CT potvrdili, že se jedná o pneumotorax na levé straně. „Z úporného kašle a celkového zápalu, nadále se to bude sledovat, ale zatím nemusí zasahovat, pokud se cokoliv změní, budou muset přistoupit k napíchnutí hrudníku a drenáži,“ vysvětlila nález na rentgenu a CT.

V pondělí na Facebooku publikovala Miroslava video, v němž neměla opět šťastné zprávy. „Sebi se vůbec nemá dobře, netušíme, co se děje. Má několik infekcí současně,“ uvedla v úvodu se slzami v očích. U chlapce se měly objevit problémy se srdíčkem. Dokonce se probral v horečce úplně dezorientovaný. „Vůbec nevěděl, kdo je. Jak se jmenuje. Kde je, kde se nachází.  Věděl, že já jsem máma a to je všechno. Hledal psa, že ho jde nakrmit granulemi,“ dodala. Držme děťátku i jeho rodině palce, ať se vše zlé už brzy v dobré obrátí!

VIDEO: Příběh Adámka Chramosty a vzácné onemocnění – spinální muskulární atrofie  

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud