Pátek 22. leden 2021
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno 7°C

Chlapec (3) se zranil při pádu z kola: Lékaři mu kvůli infekci amputovali nohy a část ruky!

Autor: rc - 
1. prosince 2020
19:40

Obě nohy a část ruky museli amputovat lékaři teprve tříletému chlapci. Beauden Baumkirchner spadl na dovolené z kola a poranil si koleno. Maminka chlapci škrábnutí ošetřila, zalepila a myslela si, že se zranění brzy zhojí. Ovšem během dvou dnů začali chlapci otékat končetiny a rodiče s ním jeli na pohotovost. Ukázalo se, že chlapec dostal stafylokoku infekci MRSA, která se začala šířit tělem!

Rodiče Juliana a Brian Baumkirchnerovi v říjnu vzali své děti na víkendový výlet do San Diega v Kalifornii, kde s nimi kempovali. Rodinný výlet se vyvíjel dobře a rodina si spolu užívala hezké dny, ovšem do doby, co tříletý syn Beauden nasedl na kolo. Spadl při tom a poranil si koleno. Jelikož se jednalo o pouhé škrábnutí, rodiče ránu vyčistili a zalepili s tím, že se chlapci zranění brzy zhojí.

Ovšem vše se vyvíjelo naprosto jinak. Chlapci pár hodin po pádu začalo být špatně. „Bolí mě bříško, je už čas spát?“ zeptal se podle informací britského deníku The Sun rodičů v podvečer. Další den si manželé všimli, že synkovi začaly otékat ruce a nohy a dostal horečky. Nikdy by je nenapadlo, že za zhoršující se chlapcův zdravotní stav může zranění způsobené při jízdě na kole.

Rodiče následující den vzali chlapce, který byl letargický, na pohotovost do nemocnice v San Diegu, kde se od lékařů dozvěděli šokující zprávu. Do rány se dostala nebezpečná infekce MRSA, kterou způsobuje bakterie zlatého stafylokoka, a začala se šířit celým tělem. Jeho stav se zhoršoval a tak lékaři rodičům sdělili, že je jediná možnost, jak zabránit nejhoršímu - amputace. Chlapec byl proto vzat na operační sál, kde mu lékaři amputovali obě nohy a dva prsty na levé ruce.

„Jsme stále otupělí, je to srdcervoucí. Je to jen nevinný malý chlapec,“ řekl jeho otec Brian. Bratranec Jualiany David Christensen se rozhodl rodině pomoci a založil veřejnou sbírku, aby jim pomohl v těžkých chvílích. „Tato nádherná rodina je těmito událostmi doslova zničena. Tohle nádherné dítě musí zvládnout víc, než si kdokoliv z nás dokáže představit, a přesto má stále úsměv na tváři,“ napsal k veřejné sbírce David.  Doufá, že se ve sbirce se podaří vybrat 150 tisíc dolarů, (3 milionů Kč), které rodině pomohou v náročných chvílích.

fido2 ( 4. prosince 2020 09:32 )

Jen jestli to vydesinfikovali a vyčistili pořádně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud