Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Nevidomého zpěváka Radka okradl kamarád o více než milion: Zakládají pro něj sbírku

Autor: jel - 
7. listopadu 2020
15:00

Slepý zpěvák Radek Žalud celý život šetřil, chtěl pomoci tatínkovi postavit novou bezbariérovou koupelnu, jenže o peníze ho okradl blízký člověk. Jeho kamarád František M. mu však popsal svoji vidinu výhodného obchodu. Chtěl dovážet auta a elektroniku ze zahraničí, ale chyběly mu peníze. Ochotný Radek mu tedy půjčil více než milion korun, z podnikání sešlo a zpěvák díky bývalému kamarádovi zůstal bez peněz. Pomoci se mu teď rozhodl Spolek Filantropie, z.s ., který chce na jeho pomoc vypsat veřejnou sbírku.

Všechno to začalo před několika měsíci, František M. přišel s nabídkou, jak vydělat peníze. Slepého Radka na ní lákalo především to, že kamarád sliboval, že bude dovážet také počítače a telefony, které budou vhodné k naprogramování pro nevidomé. Po menších částkách tedy poslal Frantovi v součtu asi 1,6 milionu korun. 

„Celý život totiž pomáhám nevidomým a slabozrakým lidem dostat se k telefonům, protože jim je následně programuji na provoz. Franta mi přivezl jeden levný telefon, a tak jsem mu uvěřil a sáhl pro druhý půl milion. Následovaly další hovory, kdy tu potřeboval 50 tisíc na nájem, dalších 50 jako úplatek do školy, aby tam přijali jeho syna. Franta mi děkoval, říkal, že mi to nikdy nezapomene. Výsledek je ten, že jsem k dnešnímu dni vlastně o všechno přišel,“ popsal Radek pro Šlagr revue.

Přišly výmluvy

Když mělo přijít na vracení peněz, František se prý začal vykrucovat a přišly nejrůznější výmluvy, nakonec se vše pokusil hodit na jiného člověka, který měl peníze ukrást. Dokonce si prý vymyslel jakéhosi Pepu. Ten měl ze zloděje ukradenou částku vymámit. Celé to bylo opravdu podivné, ale jak si teď zpětně Radek uvědomuje, jeho bývalý kamarád pouze takzvaně hrál o čas.

Na pomoc nešťastnému zpěvákovi přispěchal Bezpečnostní analytik a filantrop Miloslav Ondra, společně podali na Františka M. trestní oznámení. Jak se ukázalo, Žalud není jediný, kdo byl stejným člověkem podveden.

Peníze už nejspíš neuvidí

Ondra se však bohužel domnívá, že vymahatelnost pohledávky je velmi malá. Chce tak okradenému Radkovi pomoci jinou cestou a to zorganizováním veřejné sbírky. „Chtěli bychom iniciovat v nejbližší době finanční sbírku, na pomoc nevidomému kamarádovi Radkovi Žaludovi. Byl sprostě okraden, panem Františkem M., který podvodně poškodil a okradl mnoho dalších, našich přátel,“ napsal Ondra na svém facebooku.

Přestože se František na konci srpna pro Blesk vyjádřil tak, že chce situaci řešit a už poslal první splátku, od té doby je údajně ticho po pěšině. „Poslal mi na účet 5 tisíc, aby mi zavřel pusu. I do Blesku uvedl, že učinil první řádnou splátku. Teď již přestal komunikovat úplně, na nic nereaguje,“ uzavřel Žalud smutný příběh.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi