Středa 8. prosince 2021
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno -1°C

Játra jako pramen zdraví: Kvůli vitamínům se jedla syrová

21. srpna 2020
06:30

V dnešní době se na konzumaci vnitřností díváme všelijak. Nicméně v letech minulých byly například játra vyhlášenou pochoutkou, plnou vitamínů. Jak se játra konzumovala a bylo snadné je získat? To se dozvíte v pořadu Zmlsané dějiny Light internetové televize Mall TV.

Možná vás to překvapí, ale před pár desítkami let byla játra vyloženě adorována. Mohly za to již zmíněné vitamíny, které se v nich zdržovaly. Aby děti netrpěly chudokrevností, požívaly játra v syrové formě, naškrábané jako na játrové knedlíčky. Poměrně nechutné, že? Není divu, že pamětníci, kteří je takto konzumovali, játra nemohou dodnes ani cítit.

Pokud jste ale po játrech opravdu toužili, nebylo moc jednoduché je získat. Bylo třeba být hodně za dobře s řezníkem nebo mu nabídnout něco na oplátku, aby vám jatýrka odložil pod pult. 

tarzanzroduopic ( 21. srpna 2020 09:42 )

Hihi jednou si máma nachystala večer směs na masové kuličky do polívky: (játra, česnek, pažitka a podobně), chtěla to dělat na druhý den. Všechno to bylo už smíchané v misce a vypadalo to jak pomazánka. Ráno jsem si udělal pěkně topinky a polovinu jsem si z toho na ně natřel a sežral... Bylo to skvělé, chutnalo to trochu, jako tatarák... A máma pak nechápala, myslela si, že si z ní dělám srandu

panda82 ( 21. srpna 2020 09:34 )

Ano přesně tak, ale žádná polputovka v r. 48, zachránily sestře život, škrábala se a jedla syrová, lžička denně kvůli krve

Zobrazit celou diskusi
Další videa